ABD'liler Ankara'da!

Dışişleri Bakanlığındaki toplantıda FETÖ terör örgütü ile mücadele, elebaşı Fetullah Gülen'in iadesi, vize, konsolosluk gibi konular yer alıyor.

ABD'liler Ankara'da!

ABD ile FETÖ terör örgütü ile mücadele, elebaşı Fetullah  Gülen'in iadesi, vize, konsolosluk ve Türkiye'de tutuklu ABD vatandaşlarının ele  alınacağı toplantı Ankara'da yapılıyor. 

Diplomatik kaynaklardan alınan bilgiye göre, Türkiye ile ABD teknik  seviyede ikili ilişkilerin çeşitli veçhelerini farklı vesilelerle düzenli olarak  ele alıyor. Bu çerçevede, Dışişleri bakanlığında yapılan toplantıda, başta  Fetullah Gülen'in iadesi olmak üzere FETÖ terör örgütüyle mücadele, iki ülke  arasında adli işbirliği ve her iki ülkede tutuklu Türk ve ABD vatandaşları  konularında görüş teatisinde bulunulacak.

Toplantıda iki ülke Adalet, İçişleri ve Dışişleri Bakanlıkları  yetkilileri yer alıyor.

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ın 16 Şubat'ta Türkiye ziyaretinde  görüş ayrılıklarını ortadan kaldırmak ve karşılıklı güvenin yeniden tesisi  amacıyla iki ülke arasında mekanizma kurulması kararlaştırılmıştı. Bu kapsamda  oluşturulan 3 çalışma grubundan birini FETÖ, konsolosluk, vize, hukuki konular ve  ABD'nin Türkiye'de tutuklu bulunan vatandaşları oluşturuyor.

Toplantının ardından ortak açıklama yapılması bekleniyor.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!