Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

ABD'li Senatör iftarda Müslüman gibi dua etti

Amerika Müslümanlar Birliği'nin iftarına katılan New York Eyalet Senatörü Eric Adams, elini Müslümanlar gibi açıp dua etti.

ABD'li Senatör iftarda Müslüman gibi dua etti


Demokrat Parti New York Eyalet Senatörü Adams, merkezi New York'un Brooklyn semtinde olan, ABD ve Kanada genelinde bünyesinde 33 Cami ve Dini Eğitim Merkezi bulunan Amerikan Müslümanlar Birliği'ne (AMB) bağlı Fatih Camii'nin iftarına katıldı. Son günlerde ırkçılık tartışmalarının en yoğun yaşandığı New York'ta eyalet senatörü olan Adams'ın, iftar sırasında Müslümanlar gibi elini açarak dua ettiği dikkat çekti.

Brooklyn Belediye Başkanlığına Türk dostu aday

Kendisine New York Uluslararası Kennedy Havaalanı'ndaki (JFK) mescitlerden sorumlu imam Ahmet Yücetürk'ün yazdığı bir hat çalışması hediye edilen New York Eyalet Senatörü Eric Adams, Türk dostu Marty Markowitz'in ardından Brooklyn Belediye Başkanı olmak istediğini söyledi. Ancak iftar yemeğine oy istemek için gelmediğini söyledi. 'Buraya sizleri koruyan mavi üniformalı polisler gibi sizlerin haklarını koruyacağımı söylemek için' geldiğini bildiren Admas, 'Bu şehirde Müslüman ya da Yahudi ya da Hıristiyan ve ya Budist olmanız önemli değil. Kim ve ne olmak istiyorsanız özgürce eşit şartlar içerisinde olabilirsiniz. Bunun sözünü ve garantisini veriyorum." ifadesini kullandı.

İftara, New York Başkonsolosu Levent Bilgen'i temsilen katılan Konsolos Kadir Eroğlu da bir konuşma yaptı. Bu tür programların toplumun birlik beraberliğini güçlendiren çimento görevi gördüğününü bildiren Eroğlu, 'Bu programları düzenleyenlere minnettarız." dedi.

İftara AMB Başkanı imam Mustafa Yılmaz ve Senatör Adams'la birlikte, New York Konsolosu Kadri Eroğlu, Brigham Young Üniversitesi profesörlerinden Lynn J McKell, Türk-Amerikan Dernekleri Denetleme Kurulu Başkanı İbrahim Kurtuluş ve bölgede yaşayan Türk Amerikan toplumu üyeleri katıldı.

Sakal-ı Şerif'in Amerika turu

Öte yandan, Sakal-ı Şerif'i Topkapı Müzesi'nden özel izinle ABD'ye getiren AMB, ilk olarak bünyesinde yer alan New Jersey Yeni Dünya Camisi'nde ziyarete açmıştı. Kanada ve ABD'de bir çok camiide ziyarete açılacak olan Sakal-ı Şerif'in 24 Temmuz'da Los Angeles'ta, 25 Temmuz'da Orange County'de ve Kadir gecesinde de New York'taki Fatih Camii'nde olması bekleniyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!