ABD'li dergiden felaket senaryosu! 413 bin kişi...

ABD'de yayımlanan National Interest dergisi, Kuzey Kore'nin Washington'u 250 kilotonluk nükleer bombayla vurması durumunda yaşanabilecek olası korkunç senaryonun sonuçlarını okurlarıyla paylaştı. Washington'un 250 kilotonluk bir nükleer bombayla vurulması ihtimaline değinen dergi, böyle bir olayın olması durumunda kentte yaşayan 413 bin kişinin hayatını kaybedeceği, 527 bin kişinin yaralanacağı yönünde korkunç bir tablo ortaya çıktı.

ABD'li dergiden felaket senaryosu! 413 bin kişi...

ABD'nin sert tepkisine rağmen nükleer denemelerini sürdüren Kuzey Kore, geçtiğimiz günlerde yeni bir deneme yaparak tüm ülkelerin tepkisini çekmiş, ancak tehditlerini sürdürmeye devam etmişti.

ABD ile Kuzey Kore arasında yaşanan gerilim, Trump ile Kim Jong Un'un karşılıklı hakaret ve tehditleri, diğer ülkelerin kınama ve arabuluculuğu faydasız kalırken, Amerikan National Interest (NI) dergisi, iki ülke arasında nükleer savaş çıkması durumunda neler yaşanabileceğinin ihtimallerini okurlarıyla paylaştı.

"413 BİN KİŞİ HAYATINI KAYBEDER"

Yeni sayısında Washington'un 250 kilotonluk bir nükleer bombayla vurulması ihtimaline değinen dergi, olumsuz sonucun vehametini ortaya koydu ve kentte yaşayan 413 bin kişinin hayatını kaybedeceği, 527 bin kişinin yaralanacağı yönünde korkunç bir tablo ortaya çıktı.

Daha önce Pyongyang'ın Los Angeles'ı nükleer bombayla vurma ihtimaline karşı yaşanabilecek senaryolar kaleme alınmış, yazar Daniel R. DePetris, 250 kilotonluk bi nükleer bomba ile Los Angeles'ta yaşayan 378 bin kişinin hayatını kaybedeceğini, 860 bin kişinin yaralanacağını söylemişti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!