Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

ABD'den tam destek

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ventrell, "AB'nin Suriyeli muhaliflere yönelik ambargoyu kaldırmasını desteklediklerini belirterek, "(ABD'nin de silah yardımı yapıp yapmayacağı noktasında) AB'nin kararı ile kendi iç kararımız

ABD'den tam destek

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Patrick Ventrell, günlük basın toplantısında, konuya ilişkin soruları da yanıtladı. Uluslararası toplumun, Suriyeli muhaliflere tam desteğini gösterme çabalarının bir parçası olarak AB'nin aldığı kararı desteklediklerini belirten Ventrell, bunun, Suriye konusundaki ortak amaçlarının başarılmasında gelişme yaratacağını kaydetti. Ventrell, Esed rejimine, muhalefete desteğin arttığını göstermesi bağlamında AB'nin kararını olumlu bulduklarını ifade etti.

ABD'nin muhaliflere silah yardımı yapmayı düşünüp düşünmediğine yönelik bir soruya Ventrell, "Ölümcül olmayan yardımlar vermeye devam ediyoruz ama ilerleyen zamanlarda seçeneklerimize bakmaya ve dikkatli gözden geçirmeye devam edeceğiz" cevabını verdi. "AB'nin kararının bu süreci hızlandırıp hızlandırmayacağına" ilişkin başka bir soru üzerine de Ventrell, AB'nin kararı ile kendi iç kararlarının birbiriyle bağlantılı olmadığını kaydetti.

Bakanlık Sözcüsü Ventrell, Rusya'nın Suriye rejimine S-300 hava savunma füze sistemi satışı konusunda  anlaşma imzalamasıyla ilgili soruya, "bunu yanlış buldukları ve kınadıkları" yanıtını verdi. Hizbullah'ın Suriye içindeki faaliyetlerinden dolayı da "ciddi endişe" duyduklarını dile getirdi.


Beyaz Saray: Senatör McCain'in Suriye ziyaretinden haberimiz var

ABD başkanlık uçağı Air Force One'de gazetecilerin sorularını yanıtlayan Beyaz Saray Sözcüsü Jay Carney de  "ABD Senatörü John McCain'in bu ziyareti yapacağından tabii ki haberdardık" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!