ABD'den flaş Türkiye açıklaması

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü, Ulusal Güvenlik Danışmanı General Herbert Raymond McMaster'ın Türkiye hakkındaki sözlerine ilişkin, "ABD, bölgeye istikrar getirmek ve her türlü terörü yenmek için Türkiye ile stratejik ortaklık amacına bağlıdır." değerlendirmesini yaptı.

ABD'den flaş Türkiye açıklaması

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü, General  McMaster'ın dünkü sözlerine ilişkin yazılı sorusunu yanıtladı.

Sözcü, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"ABD, bölgeye istikrar getirmek ve her türlü terörü yenmek için  Türkiye ile stratejik ortaklık amacına bağlıdır. Türkiye'nin sınır güvenliğini  artırma, topraklarından yabancı savaşçı geçişini durdurma ve Suriye'nin kilit  bölgelerinden DEAŞ'ı temizlemek için sahada savaşma anlamındaki çabalarını takdir  ediyoruz. Bölgedeki herkes için terörizmin finansmanı ve şiddet içeren  aşırılıkçılığı destekleyen ideolojilere dikkat çekmek için daha yapılacak çok iş  var. ABD, bu konuda Türkiye ile işbirliğini derinleştirme fırsatlarını  kollayacaktır."

Dün Washington'daki bir panelde konuşan Ulusal Güvenlik Danışmanı  McMaster, "Türkiye'nin radikal İslami ideolojileri destekleyen ülkelerden biri  olduğunu" savunmuş, Dışişleri Bakanlığı ise yazılı açıklamasında, "Ülkemizin  terörizm ve radikalizmin her boyutuyla nasıl bir mücadele verdiğini en iyi  bilmesi gereken bir makamda bulunan Ulusal Güvenlik Danışmanı McMaster'ın  gerçeklikle bağlantısı olmayan iddiaları hayret verici, temelsiz ve kabul  edilemez niteliktedir." ifadelerini kullanmıştı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!