ABD'den flaş Çin açıklaması

ABD ve Çin arasındaki ekonomik ilişkilerin "tekrar düzene girmesi" amacıyla tarafların resmi görüşmeleri devam ettirdiği bildirildi.

ABD'den flaş Çin açıklaması

Beyaz Saray'dan yapılan yazılı açıklamada, geçmiş dönemlerde taraflar  arasındaki sorunların çözümü için Çin'in başkenti Pekin ile ABD'nin başkenti  Washington'da gerçekleştirilen görüşmelerin ardından yeni bir resmi görüşme daha  yapılacağı belirtildi.

Açıklamada, Başkan Donald Trump'ın,  ABD ve Çin resmi  delegasyonlarının, iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerin tekrar düzene girmesi  için bir araya geleceğini belirttiği kaydedildi.

ABD delegasyonuna Ticaret Bakanı Wilbur Ross'un başkanlık yapacağı  bilgisi paylaşılan açıklamada, görüşmelerin, bugün ve yarın gerçekleşeceği ifade  edildi.

Beyaz Saray Ekonomi Danışmanı Larry Kudlow, daha önce yaptığı  açıklamada, ABD'nin Çin ile bir ticaret anlaşmasına varmak istediğini söylemişti.

Taraflar arasında yaşanan ticari gerginliğin ardından ilk görüşme,  geçen ayın başında Başbakan Yardımcısı Liu He öncülüğündeki Çin delegasyonu ve  ABD ticaret delegasyonu arasında gerçekleşmişti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!