Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

ABD'de Gülsin Onay fırtınası

KUZEY Amerika turnesi kapsamında Miami, Washington, Newyork, Allentown ve son olarak da konserlerinin ardından son olarak Boston Türk Film ve Müzik Festivali kapsamında konser veren ünlü piyanist devlet sanatçı Gülsin Onay, Amerikalı ve orada yaşayan Türk sanatseverleri hayran bıraktı.

ABD'de Gülsin Onay fırtınası

Gülsin Onay Miami'den başladığı turnesinde Amerika Liszt Cemiyeti Güney Florida Piyano Serisi'nde çaldı. Ardından Washington'a geçen Onay, burada Büyükelçilik Serisi konserini verdi. New York'taki konserini Merkin Salonu'nda coşkulu bir Türk ve Amerikalı dinleyici topluluğu önünde verdi. Allentown'da Muhlenberg Piyano Serisi kapanış konserini veren Gülsin Onay, son olarak Boston Türk Film ve Müzik Festivali kapsamında sahneye çıktı.
Onay, konserinde Beethoven'ın 'Ayışığı Sonatı' ve Adnan Saygun'un Sonatının yanında 2010 yılında 200'üncü doğum yılı kutlanan Chopin'in eserlerine yer verdi.

Konser sonrasında Türk ve ABD'li sanatseverler tarafından dakikalarca ayakta alkışlanan Onay, "Türk sanatçıları olarak dünyanın bir ucunda yine dünyaca ünlü Türk ve yabancı ustaların eserlerini çaklam onur verici. Haziran ayında ABD'deki Princeton Festivali'ne yine konuk sanatçı olarak katılacağım" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!