ABD basınından bomba 'Kaşıkçı' iddiası: 'Suudi Arabistan öldüğünü kabul edecek'

Amerikan CNN televizyonu, Suudi Arabistan'ın, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın kaybolmasıyla ilgili olarak "elçilikte sorgulama sırasında öldüğünü kabul edecekleri yönünde bir rapor hazırladığını" iddia etti.

ABD basınından bomba 'Kaşıkçı' iddiası: 'Suudi Arabistan öldüğünü kabul edecek'

CNN televizyonu, İstanbul'daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğuna  girdikten sonra haber alınamayan gazeteci Cemal Kaşıkçı hakkında yeni bir iddia  ortaya attı.

Televizyonun, ismini açıklamadığı iki farklı kaynağa dayandırdığı  iddiasına göre Kaşıkçı, Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu içerisinde  yapılan sorgulama sırasında hayatını kaybetti.

Haberde Suudi Arabistan'ın Kaşıkçı'nın kaybolmasıyla ilgili olarak  "elçilikte sorgulama sırasında öldüğünü kabul edecekleri yönünde bir rapor  hazırladığı" belirtildi.

Buna göre Suudi yetkililer, Cemal Kaşıkçı'nın ölümünü yanlış giden bir  sorgu sonucu olduğunu kabul edecek bir rapor hazırlıyor.

Raporun hazırlanma aşamasında olduğu belirtilen habere göre, raporda  Kaşıkçı'nın sorgulanmasının gizli bir operasyon olduğu ve bazı kişilerin olaydan  sorumlu tutulacağının yer alacağı belirtildi.

Haberde, konsolosluk binasında yaşanan olaya müdahil olanların üst  birimlerden gerekli izni almadan bu operasyonu yaptığı yönünde bir sonuca  bağlanacağı kaydedildi.

OLAY

Suudi reformistler için önemli bir platform olan Al Watan gazetesine  katkı veren ve Batı medyasında Ortadoğu ile ilgili haberleriyle tanınan Cemal Kaşıkçı, 2 Ekim'de resmi işlemler için Suudi Arabistan'ın İstanbul  Başkonsolosluğuna girdikten sonra ortadan kaybolmuştu.

Emniyet kaynaklarınca yapılan değerlendirmede, Kaşıkçı'nın gittiği  Suudi Arabistan Başkonsolosluğundan bir daha çıkmadığı teyit edilirken,  başkonsolosluk binasında aynı saatlerde, 2 uçakla İstanbul'a gelen ve aralarında  yetkililerin de yer aldığı 15 Suudi vatandaşının bulunduğu, bu kişilerin daha  sonra geldikleri ülkelere döndüklerinin belirlendiği kaydedilmişti.

Gazeteci Kaşıkçı'nın Suudi Başkonsolosluğunda kaybolmasının ardından  Suudi Arabistan'a yönelik tepkiler sürüyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!