Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

ABD askerlerinin Vicenza merkezine girişi yasaklandı

İtalya'nın Vicenza kenti merkezine huzur bozan davranışları sebebiyle yaklaşık 2 bin ABD askerinin girişi yasaklandı. Karar bölge halkıyla ABD askerleri arasında çıkan arbede sonucu alındı.

ABD askerlerinin Vicenza merkezine girişi yasaklandı

Vicenza'ya yerleştirilen 173. Hava Tugayı askerlerinin kentte huzursuzluk çıkarması sebebiyle geçici yasak kararı alındı.  İki genç Vicenzalı,  görevde olmayan paraşütçüler için popüler bir mekanın dışında çok sayıda ABD askeri tarafından sözlü münakaşa yaşadıktan sonra darp edildiklerini söyledi.

21 yaşındaki Riccardo Passora, La Repubblica gazetesine  "Bu benim yüzüm değil. Daha önce böyle görünmüyordum"  dedi.  Çenesi paramparça olan Riccardo Passora'nın yüzü geçirdiği estetik operasyonla yeniden şekillendirildi.

Belediye yetkilileri güvenlik kamerası görüntülerinden şiddet olayına karışan suçluları tespit etmek için çalışıyor. Belediye Başkanı Francesco Rucco'dan özel kısıtlayıcı ölemler alması yönünde talepte bulunuldu.

Amerikan ordusundan Komutan Kenneth Burgess 45 günlük yasak boyunca personeline içlerinden herhangi birinin bölgeye girmesi durumunda disiplin cezası ile karşı karşıya kalacakları uyarısında bulundu. Belediye Başkanı Rucco, "Vicenza'da emsali olmayan bir kararname. Bunun  için Amerikan otoritesine teşekkür ediyoruz" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!