Abbas: "Vahim sonuçları olabilir"

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, İsrail'in Filistin halkın karşı düşmanca kararlar almasının vahim sonuçları olacağını bildirdi.

Abbas: ''Vahim sonuçları olabilir''

Filistin Haber Ajansı WAFA'ya göre Abbas, Rusya Dışişleri Bakan  Yardımcısı Sergey Vershinin'i, Ramallah'ta kabul etti.

Filistinlilerin vergilerinden Filistinli tutuklular ile şehit  ailelerine ayrılan ödeneğin kesilmesi, Yahudileştirme faaliyetleri ve Filistin  topraklarının gasbedilmesine işaret eden Abbas, İsrail'in aldığı düşmanca  kararların vahim sonuçları olacağı uyarısında bulundu.

Abbas, Filistinlilerin haklarını korumak için gerekli tüm tedbirlerin  alınacağını vurguladı.

Abbas ayrıca, Filistinli gruplar arasındaki bölünmüşlüğü sona erdirme  ve Mısır'ın arabuluculuğunda varılan ulusal uzlaşı anlaşması doğrultusunda  hükümetin Gazze'de görevi devralması konusunda ciddi olduklarını kaydetti.

Filistin-Rusya ilişkilerine değinen Vershinin ise ülkesinin, başkenti  Doğu Kudüs olan Filistin devletinin kurulması konusundaki ilkesel tutumunu  yineledi.Filistinlilerin vergilerinden Filistinli tutuklular ile şehit ailelerine ayrılan ödeneğin kesilmesini öngören tasarı İsrail Meclisi'nde 2 Temmuz'da yapılan ikinci ve üçüncü oylamalarda 87 milletvekilinden "kabul", 15'inden "ret" oyu alarak yasalaşmıştı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!