AB komiserinin notlarını ayakkabısıyla ezdi

Avrupa Birliği'nin (AB) İtalya'nın 2019 taslak bütçe planını reddetmesine sinirlenen İtalyan üye Angelo Ciocca, AB Komisyonunun Ekonomik ve Parasal İşlerden Sorumlu Komiseri Pierre Moscovici'nin toplantı notlarını ayakkabısıyla ezerek tepki gösterdi.

AB komiserinin notlarını ayakkabısıyla ezdi

Strazburg'da devam eden Avrupa Parlamentosu (AP) Genel Kurulu  sırasında basın toplantısı düzenleyen Moscovici, İtalyan Lig Partisi üyesi  Ciocca'nın beklenmedik tepkisiyle karşılaştı. Ciocca, Moscovici'nin basın  toplantısını düzenlediği masaya gelip notları alarak ayağından çıkardığı ayakkabı  ile masanın üzerinde ezdi.

Olayı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyuran Ciocco,  "Strazburg'da (İtalyan malı bir ayakkabı ile) Moscovici'nin yazdığı İtalya  karşıtı yalan dağlarının üstüne bastım. İtalya saygıyı hak ediyor ve biz başımızı  eğmeyeceğiz." ifadelerini kullandı.

Ciocco'nun hareketine şaşırdığını söyleyen Moscovici ise yine sosyal  medya hesabı üzerinden verdiği yanıtta, "Notlarımı (masanın üzerinden) toparlayan  bir parlamento görevlisi olduğunu sanıyordum. Hayır, bir milletvekiliydi. Karar  ve metinleri ayakkabısıyla ezenler ne demokrasiye ne kurumlara ne de kurallara  saygı duyuyor. Görevlerine bile saygıları yok." dedi.

AB Komisyonu, İtalya'nın 2019 taslak bütçe planını AB'nin mali  kurallarına ciddi uyumsuzluk içerdiği gerekçesiyle reddetmişti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!