Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

74 milyonu Öcalan'ın ağzına bakar hale getirdin

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Burdur'da sanayi sitesinin ardından işadamları ve sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle bir araya gelmek için Burdur Ticaret ve Sanayi Odası'na geçti.

74 milyonu Öcalan'ın ağzına bakar hale getirdin

Kılıçdaroğlu burada yaptığı konuşmada, CHP'nin son üç yıldır toplumun hangi sorunu varsa, ister iç ister dış sorunlar olsun, öneri getiren tek siyasi parti olduğunu söyledi. Suriye konusunda Amerika ve Rusya'nın üzerinde anlaştığı öneriyi bizzat kendi imzasıyla Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a sunduğunu kaydeden CHP Lideri Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Uluslararası bir Suriye konferansını toplayın ve sorunu siz çözün. Türkiye'yi bölgede lider yaparsınız böylece. Çatışmaya değil, barışa müdahil olursunuz. Birilerinin eline silah verip Suriye'ye göndermek değil, tam tersine Suriye'nin iç çatışmasını sonlandırıp barışın bölgeye gelmesini sağlamak. O zaman daha güçlü olur Türkiye. Ama Amerika dedi, Amerika'ya gidildi, dönüldü tıpış tıpış Cenevre'ye gidilecek. Oysa biz bunu daha önce söylemiştik."

DERVİŞ POLİTİKALARI BIRAKILMALI

AK Parti iktidarının ekonomi politikalarının Türkiye'yi iyi noktaya götürmediğini savunan CHP Lideri, iktidarın bugüne kadar Kemal Derviş ve arkadaşlarının ekonomi politikasını uyguladığını söyledi. Kılıçdaroğlu, "O politika bitmek zorundadır. Türkiye üretim politikasına geçmek zorundadır" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Burdur'da işadamlarına bir siyasinin daha fazla oy almasının 'Ben her şeyi yaparım' anlamına gelmeyeceği uyarısında bulundu. CHP Lideri, "Benim çoğunluğum var ben istediğimi yaparım. Yok öyle bir şey. Devlet yönetmenin kuralları vardır. Birileri fazla oy aldı diye 'Türkiye Cumhuriyeti'nde rejimi değiştireceğim' diyemez, o kadar olmaz" diye konuştu.

SORUMLU İKTİDARDIR

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Reyhanlı'da çifte patlamada hayatını kaybeden kişi sayısının 51'den 52'ye yükseldiğini belirterek, sorumlunun iktidar olduğu görüşünü yineledi ve "Sorumlu olması için illa eline silah alıp birini öldürmesi mi gerekiyor" dedi.

'SİZİ SİLİVRİ'YE GÖNDERİRİM'

Kılıçdaroğlu, Burdurlu işadamlarıyla konuşmasının ardından CHP Burdur İl Başkanlığı önünde parti otobüsü üzerinden partililere hitap etti. Yaklaşık 1000 kişiye konuşan CHP Genel Başkanı, kendisini dinlemek için yolu kapatan partilileriyle "Çay içmeye geldik ama sizler korsan gösteri düzenliyorsunuz. Ben affeder miyim, hepinizi Silivri'ye göndereceğim" diye şakalaştı.

'TERÖRİST BAŞI ERDOĞAN'

Konuşması 'Başbakan Kemal' sloganıyla kesilen Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'ı 'Batı'nın Ortadoğu'daki taşeronu' olmakla itham etti ve bunun faturasını vatandaşın ödediğini savundu. Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

"Vatandaş, canıyla malıyla ödüyor. 52'ye çıktı şimdi. Reyhanlı'da hayatını kaybedenlerin tamamının katili ve sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan'dır. Suriye'de bizim ne işimiz var? Neden teröristleri Türkiye getirip, eğitiyor, kamp yaptırıyor, eline silah verip 'Git kardeşini öldür' diyoruz ? Bunu yapan adam terörist başıdır. Bunu yapan adam kimdir? Recep Tayyip Erdoğan'dır."

AMERİKA'DAN DERSİNİ ALDI

Başbakan Erdoğan'ın Amerika ziyaretini de eleştiren Kemal Kılıçdaroğlu, "Sesini özlediği Obama'ya gitmiş. Git bakalım. Gitti ne yaptı, dersini aldı geri geldi. Türkiye Cumhuriyeti başbakanı bu konuma düşmemelidir" dedi.

YEREL YÖNETİMLER FUARI

Yerel seçim sürecine ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Kemal Kılıçdaroğlu, 29 Mayıs'ta İstanbul'da açılacak CHP Yerel Yönetimler Fuarı'nda Türkiye genelindeki CHP'li belediyelerin hizmetlerini tüm Türkiye'ye anlatacaklarını kaydetti. Kılıçdaroğlu, Burdur'daki konuşmasını "'Ne ezen ne ezilen insaca hakça bir düzen' diyenlerini partisiyiz" sözleriyle tamamladı ve karayoluyla Ankara'ya gitmek üzere ilden ayrıldı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!