Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

60 gündür maaşlarını alamıyorlar

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesi Demiryolu altı Mevki Velimeşe yolu üzerinde olan bir boru fabrikasında ekonomik sıkıntılar nedeniyle işten çıkartılan işçiler yaklaşık 60 günden bu yana maaşlarını alamamaktan şikayetçi.

60 gündür maaşlarını alamıyorlar


Velimeşe yolu üzeri Demir yolu altı mevkiinde bulunan bir boru fabrikasında çalışan işçiler, fabrikanın ekonomik sıkıntılarından dolayı işten çıkardı. İşten çıkartılan işçiler Mayıs ve Haziran aylarında ki maaşlarının ve ayrıca kıdem tazminatlarının da ödenmediğini belirtti. İşten çıkartılan 45 işçi mağdur olduğunu, aradan geçen zaman zarfı içinde fabrikadan alacaklarını tahsis edemediklerini belirtti.
Önce ki gün işten çıkartılan çalışanlar fabrika önünde gelerek yine alacaklarını istedi. Kendilerine bu konu hakkında doğru bir açıklama yapılmadığını belirten çalışanlar fabrika önünde toplu olarak eylemde bulundu. Kendilerine imzalattırılan tebligatta 30.06.2013 tarihinde ödeme yapılacağını fakat halen alacaklarını tahsis edemediklerini bu durumdan son derece şikayetçi olduklarını belirtti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!