6 YENİ FİLM GÖSTERİMDE

Seyfi Teoman'ın Berlin'de prömiyerini yapan son filmi 'Bizim Büyük Çaresizliğimiz', ünlü korku serisinin yeni halkası 'Çığlık 4', Superman'in yönetmen koltuğuna oturan Zack Synder'in yönettiği 'Sucker Punch' ve dram sahneleriyle dikkat çeken 'Aşkın Büyüsü' haftanın öne çıkanları...

6 YENİ FİLM GÖSTERİMDE

Seyfi Teoman'ın yönettiği dram ağırlıklı ''Bizim Büyük Çaresizliğimiz'' adlı filmde, İlker Aksum, Fatih Al, Güneş Sayın ile Taner Birsel'in rol alıyor.

Lise yıllarından beri sıkı dost olan Ender ve Çetin, uzun yıllar ayrı kaldıktan sonra, Çetin'in Ankara'ya dönüşüyle tekrar bir araya gelmiştir. Böylece, ilk gençlik hayallerini otuzlu yaşlarının sonunda gerçekleştirmiş ve aynı evde yaşamaya başlamışlardır.

Günün birinde Almanya'da yaşayan yakın arkadaşları Fikret, Türkiye'de bir trafik kazası geçirir. Kazada Fikret'in Ankara'da yaşayan anne ve babası ölür, kendisi de yaralanır. Almanya'ya dönmesi gereken Fikret, Ender ve Çetin'den, Ankara'da üniversite öğrencisi olan kız kardeşi Nihal'in okulunu bitirene kadar, iki yıl boyunca, onlarla kalmasını ister.

Üçüncü birinin eve gelmiş olması ilk başlarda ikisini de rahatsız eder, ölümlerin travmasını atlatamayan Nihal de onlarla iletişim kurmak istemez, ama zamanla birbirlerine alışırlar. Aralarında ev merkezli üçlü bir yakınlık oluşur. Nihayet kaçınılmaz olan gerçekleşir ve görünüşte koruyucu, kollayıcı, soğukkanlı, ne yapması gerektiğini bilen, Nihal yaşadığı felaketten makul adımlarla uzaklaşsın diye ona nerdeyse ebeveyn olan Ender ve Çetin, birbirlerinden habersiz bir şekilde Nihal'e âşık olurlar.

ÇIĞLIK 4

Wes Craven'in yönettiği ve David Arquette, Neve Campbell, Courteney Cox ile Emma Roberts'in oynadığı ''Çığlık 4 (Scream 4)'', korku sahneleriyle sinemaseverlerin ilgisini çekecek.

Filmde, kişisel gelişim kitaplarının yazarı Sidney, kitabının tanıtım turunun son durağı olarak Woodsboro'ya geri döner. Artık evli bir çift olan Şerif Dewey ve Gale ile tekrar iletişime geçen Sidney, kuzeni Jill ve teyzesi Kate'yi de ziyaret eder. Sidney'in yeniden ortaya çıkışı, hayalet maskenin de geri dönmesine neden olur. Sidney, Gale, Dewey, Jill ile arkadaşları ve tüm kasaba artık tehlike altındadır.

AŞKIN BÜYÜSÜ

Francis Lawrence'in yönettiği ve Reese Witherspoon, Robert Pattinson, Christoph Waltz ile Paul Schneider'nin oynadığı ''Aşkın Büyüsü (Water For Elephants)'' filmi, dram sahneleriyle sinemaseverlerle buluşacak.

Filmde, Jacob, anne ve babasının bir trafik kazasında öldüğü haberini alınca eğitimini bir kenara bırakıp bir sirk trenine katılır. Burada sirkin yıldızı Marlena ile tanışır ve ona aşık olur. İkili, sirkin asi ama bir o kadar da özel fili Rosie'ye olan sevgileriyle de birleşir. Marlena'nın karizmatik olduğu kadar tehlikeli kocası August'a rağmen aşklarını sürdürürler.

WINNIE THE POOH

Stephen Anderson ve Don Hall'ın yönettiği, Jim Cummings, Craig Ferguson, Tom Kenny ile Travis Oates'in seslendirdiği ''Winnie The Pooh'' filmi, animasyon sahneleriyle sinemaseverlerin karşısına çıkacak.

Filmde, düşünceli, fakat aklı kıt ayı Pooh, aç bir şekilde uyanır ve balsız kaldığını fark eder. Bu yüzden de sonunda arkadaşları Tigger, Tavşan, Piglet, Baykuş, Kanga ve Roo ile maceralı bir yolculuğa çıkar. Bu yolculuğun ilk etabı, Eeyore'ye yeni bir kuyruk bulma mücadelesi başlar.

LONDRA BULVARI

William Monahan'ın yönettiği ve Colin Farrell, Keira Knightley, Ray Winstone ile Anna Friel'in oynadığı ''Londra Bulvarı (London Boulevard)'' filmi, romantik sahneleriyle izleyicilerin karşısına çıkacak.

Filmde, hapisten yeni çıkan Mitchel, hayatını bir düzene sokmak ister, doğru kadınla tanışıp evlenmek gibi hayaller kurar. Mitchel'e hapisten çıkar çıkmaz usulsüz teklifler gelmeye başlar. O bu teklifler yerine ünlü bir oyuncunun çanta taşıyıcısı olmaya karar verir ve hayatının kadınıyla tanışır.

SUCKER PUNCH

Zack Snyder'in yönettiği ve Emily Browning, Abbie Cornish, Jena Malone ile Vanessa Hudgens'in oynadığı ''Sucker Punch'' filmi, gerilim ve fantastik sahneleriyle sinemaseverlerle buluşacak.

Filmin konusu şöyle: ''Babydoll, isteği dışında bir yere kilitlense de hayatta kalmalıdır. Özgürlüğü için savaşmaya kararlı bir şekilde dört kızı birleşmeye ve onları tutsak tutan Blue, Madam Gorski ve Kumarbazdan kaçmaya ikna eder. Kızlar kendilerini fantastik bir savaşta bulur. Nelerden vazgeçeceklerine karar vermek zorunda kalırlar. Eğer başarılı olurlarsa, özgür kalacaklar.'' 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!