Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

6 MAYIS'TA DONACAĞIZ

Mayıs ayının ilk günlerine sıcak başlayan Türkiye, yeniden serin ve yağışlı günlerin etkisine giriyor. İstanbul'da sıcaklık cuma 13 dereceye inecek.

6 MAYIS'TA DONACAĞIZ

Cuma günü batıda, Cumartesi günü iç kesimleri etkisi altına alacak sert poyraz ve hızlı sıcaklık düşüşü Pazartesi gününden itibaren yerini tekrar sıcaklık artışına bırakacak. Ancak 11-14 mayıs arasında da hava serinleyebilir. Mayısın 15'ine kadar sıcaklık değişken seyredecek.
Yağışlar batıda perşembe-cuma, iç ve doğu kesimlerde perşembe-pazar boyunca etkisini sürdürecek. Hafta sonu batıda yağış ara veriyor. Güneşin ısıtıcı etkisine rağmen serin hava ve sert poyraz hissedilen sıcaklığın yükselmesini engelleyecek.
Marmara Bölgesi, yağış ve serinlemeden yine ilk etkilenen bölge olacak. Cuma günü en soğuk gün olacak. Hafta sonu hava açsa da yine serin

İç Anadolu Bölgesi yağmura rağmen en sıcak bölge olacak. Sıcaklık 24-25 derece. Ancak cuma günü bu bölgede de sıcaklık 7-10 derece düşecek.

Ege Bölgesi'nde sağanak yağmur var. Cumadan itibaren yağış azalırken, hava daha serin olacak.

Akdeniz Bölgesi'nde 2 gün fazla yağış yok. Ancak çöl tozları gökyüzünü kaplıyor, hava bulutlu. Cuma günü yağış gelecek.

Güneydoğu Bölgesi'nde ise yağmur zayıf, yağmur cuma günü daha etkili yağacak.

Doğu Anadolu'da yağmur perşembe günü kuvvetli ve pazara kadar devam edecek. Bu bölge sıcaklığı düşmeyeceği tek bölge. Sıcaklık Erzurum'da 16, Malatya'da 24 derece.

Karadeniz 3 gün yağmurlu, cuma-pazar günü arasında bölge 10-13 derece birden serinleyecek.

ÜÇ BÜYÜK İLDE DURUM
İstanbul'da sağanak yağmur perşembe günü zayıf, hava genellikle bulutlu olacak. Sıcaklık 15 derece. cuma günü İstanbul'da kuvvetli yağmur bekleniyor. Sert poyraz saatte 30 km hızla eserek termometre sıcaklığını 13, hissedilen sıcaklığı 10 dereceye düşürecek. Hafta sonu yağış kesilecek.

Ankara'da perşembeden Cumartesi gününe kadar sağanak yağmur var. En düşük sıcaklığın cumartesi günü olması bekleniyor. Sıcaklık hafta içi 25 dereceyi görmesine rağmen, cumartesi günü 11 dereceye kadar inecek. Pazar günü başkentte de yağış kesiliyor.

İzmir'de perşembe günü yağmur var. Cuma günü yağış kesilirken, rüzgarın kuvvetlenmesiyle hava daha da serinleyecek. Hissedilen sıcaklık 14-15 dereceye inecek. Hafta sonu ise havanın güneşli olacağı İzmir'de sıcaklık artacak. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!