531 bin güvenlik görevlisi seçim için görev başında!

24 Haziran cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde Türkiye genelinde 531 bin emniyet personeli güvenliği sağlayacak. İstanbul ve Ankara başta olmak üzere pek çok kentte güvenlik, hem havadan hem de karadan sağlanacak. Elektrik dağıtım şirketleri de seçimde görev başında olacak.

531 bin güvenlik görevlisi seçim için görev başında!

24 Haziran seçimleri için İçişleri Bakanlığı izinleri kaldırıdı. Yurt genelinde güvenlik önlemleri alındı. Tüm Türkiye'de 531 bin polis ve jandarma görevlendirildi.

İstanbul'da 38 bin 480, Ankara'da ise 16 bin polis seçim mesasinde olacak. İstanbul'da ekiplere 4 polis helikopteri, 8 deniz botu, 85 toplumsal olaylara müdahale aracı, 90 zırhlı araç, 3 insansız hava aracı eşlik edecek. Ankara'da ise 40 TOMA ve 35 zırhlı araç, insansız hava aracı ve polis helikopteri desteğiyle güvenlik önlemleri alınacak. Emniyet, sağlıklı ulaşım için de görev yapacak. Mobese kameraları an be an takip edilecek. Polis ve jandarma görev bölgesinde asayişi sağlayacak. Hem sandık güvenliğinde hem de oy verme işleminin bittiğinde oy çuvallarının ilçe seçim kurullarına taşınmasında görevli olacak.

Elektrik dağıtım şirketlerine bağlı ekipler de sahada. Tüm elektrik arızaları Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nda kurulan merkezden takip edilecek. İllerde bulunan yetkililerle telekonferans yapılacak. Bakım onarım ekipleri kesintilere karşı nöbette olacak.

Seçimin komuta merkezi YSK'da da elektrik kesintisi için önlemler alındı. Üç ayrı elektrik hattından enerji verilecek olan YSK'da iki jeneratör ve bir güç kaynağı hazır olacak.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!