500 polis, 400 zabıtayla yıkım

Konya'da Büyükşehir Belediyesi, çoğunlu ikinci el cep telefonu satışı yapan 92 baraka ve 50 seyyar tezgahın yıkımını 400 Zabıta ve 500 polis eşliğinde gerçekleştirdi. Yıkım sırasında zaman zaman gergin anlar yaşanırken, TOMA ve Özel Harekat ekipleri de hazırda bekletildi.

500 polis, 400 zabıtayla yıkım

 

Kentin farklı noktalarındaki seyyar satıcılar, 2000 yılında merkez Meram İlçesi Furkan Dede Caddesi'ndeki barakalara yerleştirildi. Büyükşehir Belediyesi geçen yıl, araç ve yaya trafiğinin engellendiği gerekçesiyle bölgedeki 92 barakanın yıkılmasına ve 50 seyyar tezgahın da kaldırılmasına karar verdi. Ancak çoğunlu ikinci el cep telefonu satışı yapan esnaf yürütmenin durdurulması için dava açtı. Konya 2'nci İdare Mahkemesi ''Yürütmenin Durdurulması ve Büyükşehir Belediye Meclisi Kararı'nın iptal edilmesi' talebini reddetti.

ŞAFAK VAKTİ YIKIM

Bunun üzerine Büyükşehir Belediyesi, bugün şafak vakti baraka ve tezgahların yıkımını 400 zabıta ve 500 polis eşliğinde gerçekleştirdi. TOMA ve Özel Harekat ekiplerinin hazırda bekletildiği yıkım bölgesinde polis barakaların çevresini bariyerlerle çevirirken, bağlantılı caddeleri trafiğe kapattı. Bazı işyeri sahipleri, yıkıma tepki gösterdi. Bunun üzerine polis ile bazı esnaf arasında gerginlik çıktı. Gerginlik kısa sürede sona erdi. İşyeri sahipleri, zabıta eşliğinde eşyalarını tahliye ettikten sonra iş makineleri barakaları ve tezgahları yıktı. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!