Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

"5 saf genç gaza geldik..."

Zirve Yayınevi'nde 3 kişinin katledilmesiyle ilgili davada sanığın korkunç ifadesi...

''5 saf genç gaza geldik...''

Zirve Yayınevi'nde biri Alman uyruklu 3 kişinin boğazının kesilerek öldürülmesi olayına ilişkin davanın 43. duruşmasında ifadesi alınan sanıklardan Emre Günaydın, ''5 arkadaş, 5 tane saf genç bir araya geldik. Kendi kendimizi gaza getirdik, gittik ve olayı gerçekleştirdik'' dedi.

Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, sanıklardan Emre Günaydın, savunmasını yaptı.

Hiç kimseyi tehdit etmediğini ileri süren Günaydın, ''İlaç içirdiğim iddia ediliyor. Varsayalım ki ben ilaç içirdim, arkadaşlar kendilerini robot gibi hissediyorlardı, nasıl oluyor da bunu iddia eden arkadaş 4. katın balkonundan 3. katın balkonuna inebiliyor. Ben düştüm, arkadaş düşmedi. Ben ayık kafayla düşüyorsam o ayık olmayan kafayla nasıl düşmüyor? Bütün suçu benim üzerime atıp, ceza indiriminden yararlanmak için yapıyorlar bütün bunları'' diye konuştu.

İkinci iddianame kapsamında soruşturmaya dahil edilen diğer sanıkları tanımadığını savunan Günaydın ''Ben Allah'tan korkan bir adamım. Ben Allah katında üzerime düşeni yaptım. Bu adamları ilk kez görüyorum. Biliyorum ki, ben burada 'bunlar beni azmettirdi' diyecek olsam çok ciddi ceza indiriminden yararlanacağım. Ama Allah katında günah işlemek istemem. Vallahi de billahi de ben hiç birini tanımıyorum. 5 arkadaş, 5 tane saf genç bir araya geldik. Kendi kendimizi gaza getirdik, gittik ve olayı gerçekleştirdik. Daha önceki ifademde Varol Bülent Aral ve Hüseyin Yelki'ye de iftirada bulundum. Hüseyin Yelki'den defalarca helallik istedim. Bundan ötürü çok pişmanım'' diye konuştu.

Mahkeme Başkanı Hayrettin Kısa'nın '''19 yaşında bir gençtim' diyorsun. Senin matematik, fizik çalışman gerekirken nasıl oldu da misyonerlerle ilgili bu kadar kafa yordun?'' sorusuna Günaydın, ''Efendim gazeteler yazıyordu, internette okumuştum. Misyonerlerle ilgili gazetelerde çok haber çıkıyordu. Ben de bundan ötürü merak ettim'' yanıtını verdi.

Kısa'nın iddianamedeki suçlamayı hatırlatması ve ''Ergenekon yapılanmasında, TUSHAD'ın hücre yapılanmalarında eylem yaparak hükümeti alaşağı etmeye teşebbüsle suçlanıyor ve bu kapsamda ceza almanız isteniyor. Bu konuda ne diyeceksin?'' sorusuna Günaydın, ''Ben milliyetçi biriyim. Şu anki hükümete bir antipatim yok. MHP ve AK Parti'ye bir kastım olamaz. CHP de ne yaparsa yapsın'' dedi.

Bu arada savunmasının ardından çapraz sorgusuna geçileceği sırada aşırı gergin olduğu gözlenen Günaydın, Mahkeme Başkanı Kısa'dan dinlenmek için ara talep etti. Duruşmaya 10 dakika ara verildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!