5 milyon Euro'luk yatırım için düğmeye bastı

Otomotiv ve beyaz eşya sektörüne yönelik boru üretimi yapan Bantboru, 5 milyon Euro'luk yatırım yapmayı planladığını açıkladı. Yeni yatırım ile birlikte 150 kişiye ek istihdam sağlamayı planlayan şirket yüzde 30'luk büyüme hedefliyor.

5 milyon Euro'luk yatırım için düğmeye bastı

ŞİRKET cirosunun, 2017 yılında bir önceki yılda yaklaşık yüzde 32 büyüme ile 152 milyon düzeyinde gerçekleştiğini ve benzer büyüme ivmesini bu yıl da sürdürmeyi hedeflediklerini dile getiren Bantboru Yönetim Kurulu Başkanı Siracettin Gider, "2018 yılında ihracat odaklı büyüme ile, 200 milyon ciro hedefliyoruz. Eylül ayı içerisinde startını vereceğimiz 5 milyon Euro'luk yatırımplanımızla, kapasitemizi artıracağız. Ayrıca halen 560 kişiye sağlamakta olduğumuz istihdama ilaveten, 150 kişiye daha doğrudan istihdam sağlayabileceğiz" dedi.

Siracettin Gider açıklamasının devamında şunları söyledi: "Üretim kalitemiz, esnek iş yapış modellerimiz ve dünya devlerinin projelerine uyum sağlayabilmemizi mümkün kılan teknolojimizle, rakiplerimizle ölçekten bağımsız güçle başa baş rekabet ediyoruz. Ölçek bağımsız rekabet becerisinin firmamız açısından sürdürülebilirliği, ülkemiz açısından katma değeri, rekabeti sadece fiyat bazlı olmaktan çıkarmaktan geçiyor.  Rekabetçi Performans gücümüz, kendisini burada gösteriyor"

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!