5 aylık köpeği cami avlusuna bırakır gibi veteriner bahçesine bıraktılar

Bursa'da gece saatlerinde bebek arabasıyla gelen iki kadın sahibi oldukları köpeği veterinerin bahçesine bağladı. Merdiven korkuluklarına gelişi güzel bağlanan köpek sahibinin arkasından gitmek için dakikalarca direndi ancak başarılı olamadı. Talihsiz köpeğin boğulma tehlikesi geçirdiği ve bırakanlar tarafından şiddet gördüğü kaydedildi.

5 aylık köpeği cami avlusuna bırakır gibi veteriner bahçesine bıraktılar

SEFA BALABAN/BURSADABUGUN.COM

Olay geçtiğimiz gün Bursa'nın merkez Nilüfer ilçesi Gazi Caddesinde meydana geldi. Gece saatlerinde gelen iki kadın tasmasını tuttuğu köpeği veterinerin bulunduğu binanın demir korkuluklarına bağladı. Daha sonra olay yerinden ayrılan kadınların peşinden gitmek isteyen talihsiz köpek, bağlı olduğu yerden kurtulmak için dakikalarca uğraştı ancak başarılı olamadı. Bahçesine gelen köpeğe sabah geldiğinde ilk müdahaleyi yapan Veteriner Erol Kaplan, köpeğin kurtulmaya çalışırken boğulma tehlikesi geçirdiğini ve daha önceden şiddete maruz kaldığını belirterek, "Sabah saatlerinde kliniğimize geldiğimizde kapıda bağlı bir ufaklık gördük. Üzerinde ve dışkısında parazitlerin olduğunu tespit ettik. Yaptığımız muayeneler sonucunca genel durumunu düzelttik. Şuan için  bir sıkıntısı yok. Duyarlı hayvenseverler ile de sahiplendirmesini yapacağız" dedi.

"Hayvanseverler olarak mağduruz" 

Terkedilen köpeğe sahip çıkan Filiz Ayhan isimli  hayvansever de terkedilen köpekler konusunda oldukça mağdur olduklarından bahsederek, "Bu hayan yaralı, korkmuş. Yüksek ihtimalle şiddet görmüş. Bunlar çitlik üretimi hayvanlar. Bunların denetim altına alınmasını istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!