49 saattir direkten inmeyen eylemci tanıdık çıktı

Tekirdağ'da 90 metre uzunluğundaki baz istasyonu direğinden 49 saattir aşağı inmeyen Ali Reşit isimli vatandaşın, bu zamana kadar Türkiye'nin birçok yerinde intihara kalkıştığı ortaya çıktı. Afgan uyruklu şahsın nüfus cüzdanı olmadığı için eylem yaptığı kaydedildi.

49 saattir direkten inmeyen eylemci tanıdık çıktı


Edinilen bilgiye göre Tekirdağ'ın merkeze bağlı Seymenli köyünde bulunan bir GSM şirketine ait 90 metrelik baz istasyonu çıkan Ali Reşit isimli bir kişi üzerinden 49 saat geçmesine rağmen inmeye ikna edilemedi. Cumartesi günü saat 12:00'da direğe çıkan ve eksi 2 derecede 2 gece geçiren şahsı ikna edemeyen ekiplerin 3'üncü günde de ikna çabaları sürüyor.
VATANDAŞLAR İZLEMEYE GELDİ
Sabah saatlerinden itibaren şahsı ikna etmek isteyen görevlilerin çabası sonuçsuz kaldı. 49 saattir aşağı inmeyi kabul etmeyen şahsı çevre köylerden çok sayıda vatandaş izleye geldi. Merak ettiğim için izlemeye geldiğini aktaran bir vatandaş, "Televizyon gördüm. Burada köyde oturuyorum. Merak ettim izlemeye geldim. İnmeyecek gibi görünüyor." dedi.
KRİZ MASASI KARAR VERECEK
Öte yandan Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya başkanlığında oluşturulan kriz masası şahsın kurtarılmasına karar verecek. Şahsın yerden ya da helikopter yardımıyla kurtarması
Kriz masasının karar vereceği öğrenildi.
KİMLİĞİ BELLİ OLDU
49 saattir aşağı inmeyen Ali Reşit'in Afgan kökenli olduğu ve Diyarbakır'da doğduğu öğrenildi. Şahsın daha önce de İstanbul, Gaziantep, Konya, Ankara, Mersin, Adana, Diyarbakır ve Uşak'ta baz istasyonlarına çıkarak intihar girişiminde bulunduğu öğrenildi.
TÜRKİYE'NİN HER YERİNDE EYLEM YAPMIŞ
Daha önceki intihar girişimlerinde şahsın, önceki eylemlerinde Afgan kökenli olduğu için kimliğinin olmadığını ve kimlik istediğini söyledi. Şahsın bu şekilde Türkiye'nin birçok ilinde eylem yaptığı kaydedildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!