42 dağcı Özlem için yürüdü

Gümüşhaneli ve Trabzonlu dağcılar, 2009 yılında Zigana Dağı'nda meydana gelen çığ faciasında 26 yaşında ölen Özlem Timurcuoğlu anısına bir yürüyüş düzenledi.

42 dağcı Özlem için yürüdü


Bölgede faaliyet gösteren dağcılık kulüplerinin çığ faciasında yaşamını yitiren 10 dağcı anısına gerçekleştirdikleri yürüyüş kapsamında, Gümüşhane'de de Özlem Timurcuoğlu anısına yürüyüş yapıldı.
Gümüşhane Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü (GÜDAK) ve Trabzon Tenis, Dağcılık Kayak İhtisas Kulübü (TEDAK) tarafından düzenlenen ortak yürüyüşe iki kulüpten toplam 42 sporcu katıldı.
Torul ilçesine bağlı Harmancık köyünde bin 580 metre rakımda yürüyüşe başlayan Gümüşhane ve Trabzonlu sporcular dik bir rampadan Godanas Mahallesi'ne ulaştı ve bin 700 metreden sonra orman içinde karlı zeminde yürüyüş gerçekleştirdi. Burada bir süre dinlenen sporcular daha sonra Yarlar mevkiinde orman yolundan Tufaniye yaylasına oradan bin 470 metre rakımdaki Bezdop Mahallesi'ne ulaşarak yürüyüşü tamamladı.
Tarihi İpek Yolu üzerinde yer alan eski Gümüşhane Trabzon karayolundan Torul ilçesinin Tufaniye Mahallesine inen sporcular 16 kilometrelik parkuru yaklaşık beş saatte tamamladı.
Yürüyüşün güzel bir havada gerçekleşmesi ile güzel ve zevkli bir hale geldiğini ifade eden GÜDAK sporcularından Kıymet Koyun, hem GÜDAK hem TEDAK ekibi ile kimi yerlerde 50 santimetreye kadar karla karşılaştıklarını fakat bazen karlı bazen karsız geçen yoldaki yürüyüşün güzel olduğunu söyledi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!