400 sayfalık rapor nisan ayında açıklanacak!

ABD Adalet Bakanı William Barr, Rusya soruşturmasını yürüten Özel Yetkili Savcı Robert Mueller'ın yaklaşık 400 sayfalık raporunun nisan ayı ortalarında açıklanacağını belirtti.

400 sayfalık rapor nisan ayında açıklanacak!

ABD Senatosu ve Temsilciler Meclisi adalet komitelerine konuyla ilgili  iki ayrı mektup gönderen Bakan Barr, kamuoyunun merakla beklediği Rusya  soruşturması raporuna ilişkin sürece açıklık getirdi.

Yaklaşık 400 sayfa olduğu belirtilen Rusya soruşturması raporunun  nisan ayı ortalarında kamuoyunun erişimine açılacağı bilgisini paylaşan Barr,  gizli kalması gerektiğini düşündükleri belirli yerlerin ise kapalı olacağını  kaydetti.

Barr ayrıca kamuoyunun erişimine açılana kadar söz konusu raporun  Beyaz Saray'a ya da ABD Başkanı Donald Trump'a gönderilmesinin söz konusu  olmadığını da mektubunda ifade etti.

Kasım 2016'da yapılan başkanlık seçimlerinde, Trump'ın seçim kampanya  ekibi ile Ruslar arasında gizli iş birliği olduğu iddiaları üzerine 17 Mayıs  2017'de Özel Yetkili Savcı Mueller'in başlattığı soruşturma 22 Mart'ta  tamamlanmıştı.

ABD Adalet Bakanı William Barr, Kongre üyelerine Rusya soruşturması  raporuna ilişkin gönderdiği mektubunda, Trump veya başkanlık seçimleri  kampanyasında görevli herhangi bir kimsenin seçimle ilgili olarak Rusya ile iş  birliği yaptığının tespit edilmediğini bildirmişti.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!