Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

4 yaşındaki Fatma'nın dramı

Gümüşhane'nin Kelkit ilçesindeki evlerinin bulunduğu sokakta oynarken havuza düşen 4 yaşındaki Fatma, beynine oksijen gitmeyince hipoksin hastalığına yakalandı.

4 yaşındaki Fatma'nın dramı


Kelkit ilçesinde mobilyacılık yapan Mustafa ile ev hanımı Nesrin Güneş çiftinin 3 kızından biri olan 4 yaşındaki Fatma, 6 ay önce sokakta oynadığı sırada hayvanların su içmesi için yapılan bir havuza düştü. Çevredekiler tarafından önce oyuncak bebek sanılan daha sonra fark edilerek havuzdan çıkarılan Fatma, suni teneffüsle hayata döndürülerek ambulansla Trabzon KTÜ Farabi Hastanesi'ne getirildi. Fatma Güneş, buradaki 3 aylık tedavisinin ardından Yavuz Selim Kemik Hastanesi'ne sevk edildi. Fizik tedavi yöntemiyle çocuğu iyileştirilmeye çalışılan ve maddi imkansızlıklar yaşayan aile, hayırsever vatandaşlardan yardım istedi.
Anne Nesrin Güneş, 4 yaşındaki kızının suya düştüğü için beynine oksijen gitmediğini ve bu nedenle beynini yönetemediğini belirterek, "Küçük kızım hayvanların su içmesi için yapılan havuza düştü. Suya düştüğü zaman beyni oksijensiz kaldığı için beynini yönetemiyor. Bu yüzden konuşamıyor, ellerinde ayaklarında herhangi bir hareket olmuyor. Bazı bölgelerinde sıvı kaybı oluşmuş" dedi.
Fizik tedavi yöntemiyle Fatma'nın düzelebileceğini söyleyen 3 kız annesi Nesrin Güneş, şöyle konuştu: "Fizik tedavi ile tekrar eskisi gibi olunabileceği söylendi. Üç aydır fizik tedavi yaptırıyoruz ellerinde biraz gelişme oldu. Konuşması, yemesi olmadı. Başbakan'dan yardım istiyorum. Çocuğumu sağlıklı bir şekilde kucağıma almak istiyorum. İki kızım daha var, onlara büyüklerimiz bakıyor. En büyük kızım 1. sınıfa gidiyor. Sağlık güvencemiz olmadığı için 18 yaş sınırından yararlanıyoruz. Ama ilaçlarımızı alamıyoruz. Şu an 6 aylık bebeğime de bakamıyorum. Çok sefil olduk. Devlet büyüklerimizden, doktorlarımızdan yardım bekliyoruz."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!