4 bakanı neden değiştirdi?

Erdoğan, kabinedeki revizyonun ardından ilk kez konuşuyor...

4 bakanı neden değiştirdi?

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı televizyon programında soruları yanıtlıyor. İşte Erdoğan'ın açıklamaları:

Süreç içinde gerçekten zaman zaman bir zayıflama oluyor. Zaman zaman toplumla olan ilişkilerde sıkıntılar yaşıyoruz. Sorumluluk mevkiinde olan bir Başbakan olarak değişiklik gerektiren bir şey olduğunda müdahale ediyorsunuz. Olumsuz bir durum olduğu da akıllara gelmesin. Örneğin Sağlık Bakanımız yıllardır bu görevi başarıyla sürdürdü.

Milli Eğitim'de 4+4+4 dediğimiz bir süreçtemn geçiyoruz. Ömer Bey'le başladığımız adımları Nabi bey ile sürdüreceğiz. Kültür ve Turizmi birleştirdik. Sebebi kültür turizmini artırmaktı. Bunu kültür ve sağlık turizmiyle de birleştirdik. 2012 32 milyonla patladı. Biz bunu tabi yeterli bulmuyoruz. Daha da iyi bir noktaya gidecek.

İstanbul'da otel yetiştiremiyoruz. Antalya'da şimdi dört mevsim turist görebilirsiniz. İçişleri bakanımız da aynı gayreti gösterdi. Ama bir değişim olması, bakanların kalıcı değil geçici olduğuna inanan bir partiyiz. Bu arkadaşlarla daha farklı bir süreci başlatacağız. Farklı bir performans ortyaya koymamız lazım. Bazı değişimler şart. Bürokratik oligarşiyi siyasetçi olarak aşamazsanız orada kalıyorsunuz. Marmaray'da mesela 3 sene gecikmeliyiz. İstanbul'un ulaşımında çok ciddi bir yükü alacaktınız.

Olaylara bazen ideolojik yaklaşılıyor. Böyle olunca ben netice alamam. Taksim Meydanı'ndan bir Kışla vardı. Kurul buna müsaade etmezse. Nasıl reddedersin, Kışla burada vardı. 150-160 yıl önce bu böyle yapılmış. Rus mimarisiymiş. İstiklal Caddesi Barok'tan geçilmiyor. Ne yapacağız, kaldıracak mıyız?

Çok daha iyi bir hale geleceğiz. Güneydoğu Doğu'da da ilerleyeceğiz işte ama terör belası engel oluyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!