Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

33 yıldır su içmeden yaşıyor

Sakarya'da yaşlı bir kadın 33 yıldır su içmeden yaşıyor. Hanım Baştan(76) 33 yıldır ağzına bir yudum su koyamıyor.

33 yıldır su içmeden yaşıyor

Su içtiği zaman boğulma hissi yaşayan ve nefes almakta zorlanan yaşlı kadın, ayran ve çay tüketerek susuzluk ihtiyacını karşılıyor. Suyun tadını çok özleyen Baştan, zaman zaman pamukla dudaklarını ıslatmakla yetiniyor.

43 yaşında mide ve akciğerlerinden rahatsızlanarak doktora gittiğini ve doktorun yazdığı reçetedeki ilaçları kullandığını ifade eden Baştan, o günden beri su içemediğini belirtiyor. Su içtiği zaman boğuma hissi yaşadığını ve nefes alamadığını dile getiren Baştan, "Su içtiğim zaman nefes alamıyordum. Adeta boğuluyordum. Bu şekilde birkaç kez ölümden döndüm. 33 yıldan bu yana ağzıma bir yudum su koymadım. Ayran, çay gibi sıvılar tüketerek susuzluk ihtiyacımı karşılıyorum. Kana kana su içmeyi çok özlüyorum. Bu özlemimi bir nebze olsun gidermek için pamukla dudaklarını ıslatıyorum. Bir çok doktora gittim ama teşhis koyamadılar." diyor. Baştan, yaşlılığa bağlı bir takım sağlık sorunları olduğunu, ancak kendi ihtiyaçlarının tümünü kendisinin karşıladığını vurguluyor.

Opr. Dr. Dursun Bostancı, yaşlı kadının rahatsızlığının büyük bir ihtimalle psikolojik olabileceğini söyledi. Bostancı, "Eğer hastanın yemek borusuyla ilgili bir sıkıntısı olsa, o zaman çay ve ayran gibi sıvıları da tüketememesi gerekiyor. Eğer bu sıvıları tüketebiliyorsa, rahatsızlığı büyük ihtimalle psikolojiktir. Ayran ve çay da su gibi bir sıvıdır, hastamız bu şekilde sıvı ihtiyacını karşılayarak hayatını sürdürebiliyor." bilgisini veriyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!