"30 Ağustos'un kaynağı milletin inancıdır"

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, 30 Ağustos zaferinin tek kaynağının, birbirine kenetlenmiş bir milletin vatanına, bağımsızlığına ve değerlerine olan inancı olduğunu ifade etti.

''30 Ağustos'un kaynağı milletin inancıdır''


 

Çağlayan, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, milletlerin tarihlerinde çok önemli günler bulunduğuna dikkat çekerek, 30 Ağustos 1922 tarihinin de onlardan biri olduğunu belirtti. Türk milletinin, büyük zafer ile bağımsızlık inancı, hür ve müstakil yaşama kararlılığını tüm dünyaya gösterdiğini ifade eden Çağlayan, "Bundan 91 yıl önce Türk milleti tarih sayfalarına kahramanlık destanlarından birini daha gururla yazmıştır. Gazi Mustafa Kemal komutanlığında kazanılan ve kurtuluş savaşımızın en önemli destanlarından birisi olan büyük zaferin yıl dönümünü büyük bir gurur ve heyecanla kutluyoruz. 30 Ağustos zaferin tek kaynağı, birbirine kenetlenmiş bir milletin vatanına, bağımsızlığına, değerlerine olan inancıdır" dedi.

"Atalarımızın mirasçısı olarak Türkiye Cumhuriyeti'ni muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak, milletimize daha güzel imkanlar sunmak için var gücümüzle çalışıyoruz" diyen Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, şöyle devam etti:

"Şanlı Cumhuriyet'imizi dünyanın gelişmiş ve zengin ülkelerinden biri yapmak için, 100. yılını kutlayacağımız 2023 yılında 500 milyar dolar mal ihracatı, 150 milyar dolar hizmet ihracatı gerçekleştirmek, kişi başına gelirimizi 25 bin dolara çıkartmak için stratejilerimizi hayata geçiriyoruz. Bu anlamlı gün dolayısıyla, Cumhuriyet'imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, istiklal savaşımızın tüm kahramanlarını, dünden bugüne tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, Türk Silahlı Kuvvetleri'mizin tüm mensuplarına da şükranlarımı sunuyorum."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!