3 yıl boyunca biriktirdiği 1 liralarla umreye gidecek

Kayseri'de umreye gidebilmek için 3 yıl boyunca bir kovaya 1 TL atarak, 1500 TL biriktiren ev hanımı Raziye Tahmazın (55) hayali gerçek oldu. Ailesi ile bir hayırsever ve firmanın destek verdiği Tahmaz, yarıyıl tatilinde umreye gidecek.

3 yıl boyunca biriktirdiği 1 liralarla umreye gidecek

Kayseri'de Melikgazi İlçesi Eskişehir Bağlarında yaşayan ev hanımı Raziye Tahmaz, yıllarca umreye gitme hayali kurdu. Bunun için de para biriktirmeye karar verdi. Tahmaz, 3 yıl boyunca mutfak masraflarından artan 1 TLleri kovada topladı. Gittiği Kuran kursunda hayalini anlattığı hocası da Tahmaz için kolları sıvadı.

Raziye Tahmaz'ı, hac ve umre organizasyonları yapan bir firmanın yetkilileri ile görüştürdü. Kovadaki 1 TLlik para masaya dökülerek sayıldı. 1500 TL biriktirdiği görülen 2 çocuk annesi Raziye Tahmaza, çocukları ve bir hayırsever de destek verdi. Para tamamlandı. Tahmaz, yarı yıl tatilinde 21 gün umreye gidecek.

Hayali gerçekleşeceği için çok mutlu olduğunu söyleyen Tahmaz, Kuran kursu hocam, Umre'ye gideceğini söyleyince, ben de durumumu anlattım. Bana yardımcı oldu. Parayı biriktirmeye başlayınca kendime söz vermiştim,  Allah kısmet etti dedi.  Organizasyon firmasının müdürü Mehmet Sarı da, Raziye Tahmazın para dolu kovayı kendilerine getirdiğinde şaşırdıklarını ifade ederek, Ablamız bir kova bozuk para getirip, bize verdi. Önce biraz şaşırdık. Kendisine her türlü kolaylığı sağlayacağımızı söyledik. Gerçekten duygulandıran bir durum. Bu davranış 'param yok, gidemiyorum' diyenlere de örnek olacaktır. İnşallah Allah hayırla gidip gelmeyi nasip eder şeklinde konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!