3 katlı lokanta çöktü

ZONGULDAK'ta, lokanta olarak kullanılan 3 katlı eski binanın bir bölümü çöktü. 16 kişinin çalıştığı işyerindeki çökmenin gece meydana gelmesi, olası bir faciayı önlendi.

3 katlı lokanta çöktü

 

Kentin en işlek caddesi Gazipaşa'da bulunan ve tüm katları lokanta olarak kullanılan 3 katlı binanın bir bölümü, saat gece 02.40'da büyük bir gürültü ile çöktü. Biri yeni yapılan 2 binanın arasında kalan binanın yan duvarlarından yeni binaya bitişik olan tarafı ile ön tarafı büyük oranda çöktü. Enkaz yığını, kaldırımı ve yolu kapladı. Olay sırasında caddeden araç ve insan geçmemesi nedeniyle ölen ve yaralanan olmadı. Davut Aslan'a ait 16 kişinin çalıştığı ve gündüz çok sayıda insanın yemek yediği işyerindeki çökmenin gece meydana gelmesi, olası bir faciayı da önledi.

Olayın ardından itfaiye, polis ve AFAD ekipleri çöken binaya yönlendirildi. Yapılan araştırmada da binada kimsenin olmadığı ortaya çıktı. Polis, caddeyi araç trafiğine kapattı. Ekipler de binanın kalan bölümünde yeni bir çökmeye karşı inceleme yaptı. İtfaiyenin merdivenli aracıyla binanın çatı bölümüne çıkılarak yapılan incelemede çökme tehlikesi bulunmadığı saptandı.

Bunun üzerine caddedeki enkaz iş makinesiyle temizlendi. Binanın kalan bölümünün nasıl yıkılacağının, gündüz yapılacak incelemeden sonra belirleneceği bildirildi. Zonguldak Belediyesi Zabıta Müdürü Necat Uludüz, "Gündüz çökseydi facia olabilirdi. Neden yıkıldı bilmiyoruz. Zonguldak'ın en eski binalarından birisi. Bitişiğindeki binanın yapılması sırasında hasar olmuş olabilir. Bilemiyoruz tabii" dedi.

Güvenlik önlemleri alındıktan sonra itfaiye ve AFAD ekibi olay yerinden ayrıldı. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!