3 canlı bomba daha var!

Emniyet'in, 3 ay önce Türkiye'ye giriş yapan 3 canlı bombayı daha tespit ettiğine yönelik haber doğrulandı. İstihbarat birimleri 3 isimden görüntüsünü tespit ettiği DHKP-C'linin fotoğrafını dağıttı

3 canlı bomba daha var!

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'ne terör örgütü DHKP-C'nin düzenlediği canlı bomba saldırısının ardından alarma geçen emniyetin, yaklaşık 3 ay önce Türkiye'ye giriş yapan 3 canlı bombayı daha tespit ettiği ve bu kişilerin hala bulunamadığına yönelik haber doğrulandı. İstihbarat birimleri, 3 isimden, görüntüsünü tespit ettiği DHKP-C üyesinin fotoğrafını, Ankara'da kritik öneme sahip bazı kurumlara dağıttı.


Fotoğraf dağıtıldı

Emniyetin Türkiye'ye giriş yaptığını saptadığı 3 kişiden, görünüşü tespit edilen birinin fotoğrafı, emniyet ve istihbarat birimlerince kritik öneme sahip bazı kurumlara dağıtıldı. Bu kişinin, canlı bomba eylemi yapabileceği uyarısında bulunuldu.

3 kişi serbest kaldı

Alınan bilgiye göre, ABD'nin Ankara Büyükelçiği'ne yönelik bombalı saldınıyı gerçekleştiren terörist Ecevit Şanlı'nın üzerinden çıkan İ.A. ismine düzenlenmiş sahte kimlikle ilgili gözaltına alınan 3 kişi serbet bırakıldı. Gözaltına alındıktan sonra İstanbul Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürülen kimliğin sahibi İ.A.'nın da aralarında bulunduğu 3 kişinin burada ifadelerine başvuruldu. İ.A. ve diğer iki kişinin herhangi bir terör örgütü ile bağlantısının bulunmadığının tespit edildiği kaydedildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!