250 yabancı iş adamı Bursalı firmalarla işbirliğinin yollarını arayacak

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde düzenlenen Bursa Endüstri Zirvesi 5 ayrı fuarı aynı çatı altında bir araya getiriyor. Zirvenin basın toplantısında konuşan BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cüneyt Şener, Ticari Safari Projesi ile farklı ülkelerden 250 sektör profesyonelini 'Endüstri Zirvesi' kapsamında Bursalı firmalarla bir araya getireceklerini ifade etti.  

250 yabancı iş adamı Bursalı firmalarla işbirliğinin yollarını arayacak

BTSO ve TÜYAP Bursa AŞ işbirliğinde düzenlenen ve 5 farklı sektörü buluşturan 'Bursa Endüstri Zirvesi' yarın kapılarını açıyor. Makine sektörüne yön veren zirvenin tanıtım toplantısında konuşan BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cüneyt Şener, dengeli ve istikrarlı sanayi ve ekonominin güçlü makine sanayinin varlığı ile mümkün olabileceğini söyledi.

BURSA'YA BÜYÜK BİR ROL DÜŞÜYOR

Türkiye'nin 2015 yılındaki 150 milyar dolarlık ihracatında makine sektörünün payının yaklaşık yüzde 10 seviyesinde olduğunu hatırlatan Cüneyt Şener, "Türkiye dünya makine ticareti sıralamasında 26. sırada. Avrupa'nın 6. makine üreticisi konumunda olan ülkemizin 2023 ihracat hedefi 100 milyar dolar. Ülkemizin bu hedefine ulaşmasında Bursa'ya da büyük bir rol düşüyor. Ülkemizin toplam makine ihracatının yüzde 10'unu karşılayan Bursa'nın sektördeki payını daha da artırmanın bir yolu da fuarcılıktan geçiyor" diye konuştu.   

"BURSA FUARCILIĞIN MERKEZİ HALİNE GELİYOR"

Fuarcılığın günümüzün en önemli tanıtım ve pazarlama stratejileri arasında yer aldığını söyleyen Şener, BTSO olarak Bursa'yı fuarcılıkta merkez haline getirecek projeler yürüttüklerini söyledi. BTSO'nun fuarcılık vizyonu sayesinde kente yeni nesil fuarların kazandırıldığına da değinen Cüneyt Şener, "Sektörlerimizin beklentileri doğrultusunda Junioshow, COHO, Ev&Stil, Blok Mermer ve Gayrimenkul Fuarı gibi önemli fuarları kentimize kazandırdık. Küresel Fuar Acentesi projemiz ile de 3 yılda 4 bine yakın üyemizi yurt dışındaki fuarlarla buluşturduk. Son olarak Kasım ayında 110 kişilik bir heyetle Amerika'daki makine sektörümüze yönelik düzenlenen Fabtech Fuarı'na katılım sağladık" dedi.

  

250 YABANCI İŞADAMI BURSALI FİRMALARLA BULUŞACAK

Ticari Safari Projesi ile de bugüne kadar 75 ülkeden 8 bin 500 yabancı işadamını Bursa'ya getirdiklerini hatırlatan Cüneyt Şener, Endüstri Zirvesi kapsamında da 250 yabancı işadamını Bursalı firmalarla ikili iş görüşmesi masalarında buluşturacaklarını söyledi.

FUARLARIMIZ 15 YILDIR ARALIKSIZ BÜYÜYOR

'Endüstri Zirvesi' kapsamında Bursa Metal İşleme Teknolojileri Fuarı, Bursa Sac İşleme Teknolojileri Fuarı, Kalıp Avrasya, İş Ve İşçi Güvenliği, Sağlığı Ve Ekipmanları Fuarı Ve Otomasyon Fuarı'nın kapılarını açacağını dile getiren TÜYAP Bursa AŞ Genel Müdürü İlhan Ersözlü, "15 yıldır düzenlenen fuarlarımız büyümesine her yıl aralıksız devam ediyor. 7 ayrı salonda 25 ülkeden 512 firma ve firma temsilciliğinin katılacağı fuarlarımız bu yıl da hem kent hem de ülke ekonomisine katkı sağlayacak " dedi.  Ersözlü, birbirini tamamlayan sektörlerin büyük buluşması konumunda olan fuarların 01-04 Aralık tarihleri arasında sektör profesyonellerini ağırlayacağını sözlerine ekledi. 

Toplantıya ayrıca Makina İmalatçıları Birliği (MİB)  Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özkayan, Takım Tezgâhları Sanayici ve İş Adamları Derneği (TİAD) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Akyüz ve Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği (UKUB) Yönetim Kurulu Başkanı Şamil Özoğul katıldı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!