Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

25 Şehite rağmen kanallarda magazin ve eğlence

25 şehit haberi sonrası ekranlarda vur patlasın çal oynasın..

25 Şehite rağmen kanallarda magazin ve eğlence

Afyonkarahisar'da askeri kışlada bulunan mühimmat deposunda el bombaları tasnif edilirken patlama meydana geldi. Patlamada 2'si astsubay, 2'si uzman, 21'i er 25 asker şehit oldu. 4'ü asker 8 kişi de ağır yaralandı.

VUR PATLASIN ÇAL OYNASIN
Güne acı haberle uyanan Türkiye 25 şehidine ağlarken, bu konuda televizyon kanalları yine sınıfta kaldı. Haber kanalları gelen acı haber sonrası olayla ilgili detayları ekran başındakilere aktarırken, bazı TV kanalları da yayın akışını değiştirmeyerek eğlenceye tam gaz devam etti. Beyaz TV ekranlarında yayınlanan Evdeki Misafir isimli eğlence programında halaylar çekilirken, TV 8'de de şehit haberlerine aldırış edilmeden şarkılar seslendirildi.
KANALTÜRK AYNI HASSASİYETİ GÖSTEREMEDİ
Bu konuda sınıfta kalan bir diğer kanal da Kanaltürk oldu. Gaziantep'teki hain saldırının ardından şehit haberlerinin gelmesiyle İpek Medya Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek'in annesi Melek İpek rejiyi arayarak Uçankuş isimli magazin programını yayından kaldırtmıştı. Ancak Kanaltürk'te bu sabah Afyonkarahisar'daki patlamada şehit olan 25 asker konusunda aynı hassasiyet gösterilmedi. 25 şehit haberinin geldiği dakikalarda Kanaltürk'te Alişan'ın aşk hayatı ekrana getiriliyordu. Bu esnada program sunucularının eğlenceli halleri de dikkatlerden kaçmadı.

KANALTÜRK'TEN AÇIKLAMA
Kanaltürk'ten Gülşen Yüksel ve Müge Dağıstanlı bu haber üzerine yapmış oldukları açıklamada: "Yayına girene kadar Afyon'daki patlamayla ilgili henüz net bilgiler yoktu, ta ki ilerleyen dakikalara kadar. 10:35'de biten programımızı şehit haberini aldıktan kısa bir süre sonra 9:30'da bitirdik." ifadelerine yer verdiler.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!