Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

"22 milyon Kayserili işadamına çıktı!"

Milli Piyango Genel Müdürlüğü, talihliyi açıkladı. İşte tüm ayrıntılar...

''22 milyon Kayserili işadamına çıktı!''

Süper Loto'dan 22 milyon lira kazanan ancak 22 Kasım'dan bu yana kayıp olan talihli sonunda ortaya çıktı. Biletin sahibi 22 milyon TL'lik ikramiyeyi teslim aldı. Milli Piyango Genel Müdürlüğü, gerçek talihlinin İstanbul'da yaşayan Kayserli bir işadamı olduğunu açıklandı.

O VATANDAŞIN İDDİASI ÇÜRÜDÜ

"Biletim pantolunun cebinde yıkandı, tüm rakamlar silindi" diyerek Milli Piyango Genel Müdürlüğü'ne başvuran ve parasını isteyen vatandaşın yalanı da ortaya çıkmış oldu.

Gerçek talihlinin İstanbul'da yaşayan Kayserli bir işadamı olduğunu açıklandı.

55 yaşındaki gerçek talihlinin istatistiksel olarak en çok çıkan numaraları ve hep aynı kuponu oynadığı açıklandı.

HEP AYNI NUMARALARI OYNAMIŞ

Talihlinin parasının bulunduğu Vakıfbank yetkilisi Atilla Zeybek ise şunları söyledi:

Talihli işadamı Kayseri doğumlu. İstanbul'da yaşıyor. Orta ölçekli bir firması var. Kendisi şans oyunları oynayan biri değil. Bir yere seyahat ettiğinde kendisinin uğuru olduğuna inanıyor ve hep aynı kuponu oynuyor. Hep aynı numaraları oynuyor. En çok çıkan numaraları istatistiki olarak almış. Onları oynuyor, bir de milli piyango bileti alıyor.

55 YAŞINDA, EVLİ, 2 ÇOCUĞU VAR

Bugüne kadar beklemiş. Sık sık seyahat ediyor. Gittiği yerlerden aldığı biletlere toplu olarak bakıyor. 4 çekiliş biriktirmiş. Bakmış. Çıkan haberlere bakınca çelişkiye düşmüş. Dün çeki aldık, bugün hesaplara geçti. 3 gün önce fark etmiş. 1,5 milyon TL'nin üzerinde yıllık faiz geliri olacak. Kendi işiyle ilgili parasını değerlendirir diye düşünüyorum. 55 yaşında, evli ve 2 çocuğu var. Ticaret artı taşeronluk, inşaat malzemeleri işleriyle uğraşıyor.

Şanslı kuponu gösteren Milli Piyango Genel Müdürü Recep Biçer, bilet üzerinde yer alan güvenlik önlemleriyle ilgili olarak şu bilgileri verdi:

Kuponun ibraz edilmeden bu tür şeyleri inceleyemeden açıklama yapmamız mümkün değil. Talihlinin avukatı olduğu iddia edilen vatandaşın avukatına da bildirdik. Bilet üzerinde bir biletin fiziki olarak kontrolü yapılıyor. Bizim sistemden üretilmiş midir? Çekiliş nosu, biletin oynandığı gün ve saat kontrol ediliyor. Arka tarafındaki kare kod kontrol ediliyor, güvenlik seri no'su kontrol ediliyor. En az10 tane kontrol noktası var. Bunlarım kontrolü yapılmadan ikramiye ödememiz mümkün değil. İkramiyemizi ödedik. Vakıflar Bankası'ndan bir kişi vatandaşımızı temsilen burada. Talihli geldiğinde bileti kontrol ettiğimizde ne kadar kazandığı ortaya çıkıyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!