21 ilde operasyon başladı! Çok sayıda gözaltı kararı...

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) TSK yapılanması soruşturması kapsamında, askerlerden sorumlu sözde "imam" olduğu belirtilen 40 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

 21 ilde operasyon başladı! Çok sayıda gözaltı kararı...

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının, 15 Temmuz darbe girişimini  gerçekleştiren FETÖ'nün, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içerisine sızmış  mensuplarının deşifre edilmesine yönelik soruşturması devam ediyor.

Soruşturma kapsamında, örgüt üyesi itirafçı askerlerden bir kısmının  ifade ve teşhisleri sonrası, askerlerden sorumlu sözde "imam" olduğu belirtilen  ve haklarında geçmişte idari- adli işlem uygulanmayan 40 şüpheli hakkında gözaltı  ve yakalama kararı verildi.

Bu doğrultuda harekete geçen İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü  ile İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, İstanbul merkezli 21 ilde  operasyon başlattı. Şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalışmalar sürüyor.

BUGÜNE KADAR BİN 963 ASKER HAKKINDA GÖZALTI KARARI VERİLDİ

 Başsavcılıkça 29 Kasım 2017 tarihinden bu yana yürütülen  soruşturmalarda, örgüt üyesi askerlerden sorumlu sivil şahısların, askerlerle  irtibat amacıyla kullandığı kamuya açık büfe, market ve benzeri yerlerde kurulu  hatların içerikleri incelendi.

Örgütsel iletişim amacıyla kullanılan bu sabit hatlarla irtibat  sağlama, 15 Temmuz 2016 tarihli darbe girişimine katılma veya terör örgütüne üye  olma nedenleriyle Türkiye genelindeki soruşturmalar kapsamında bugüne kadar,  işlem yapılmayan bin 963 asker hakkında gözaltı kararı verilirken bunlardan bin  45'i tutuklandı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!