21 bölge, 'Geçici özel güvenlik bölgesi' ilan edildi

Bingöl Valiliği, merkez ve 8 ildeki tespit edilen 21 bölgenin 30 Mayıs-13 Haziran 2018 tarihleri arasında 'Geçici özel güvenlik bölgesi' ilan edildiğini duyurdu.

21 bölge, 'Geçici özel güvenlik bölgesi' ilan edildi

Bingöl'de Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Bingöl ili sınırları içinde faaliyet gösteren bölücü terör örgütü ve diğer terör örgütlerinin son zamanlarda yapmış oldukları terör ve yıldırma eylemlerinin, ildeki sosyal ve ekonomik gelişmeyi olumsuz etkilemeye başladığı belirtilerek, "Bu eylemler neticesinde vatandaşlarımız, ekonomik, sosyal faaliyetlerini yürütme ve seyahat etme haklarını kullanmaktan mahrum kalmıştır.

Günlük hayatları olumsuz etkilenen vatandaşlarımız büyük mağduriyet yaşamaktadırlar. Bingöl Valiliğimiz, öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, devletimizin ve milletimizin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması maksadıyla; bölgesinde emniyet ve asayiş temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbiri almaktadır" denildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!