2018 e-Okul giriş kapandı mı?

e-Okul, Karne gününe sayılı günler kala milyonlarca öğrenci ve veli tarafından sık sık kontrol ediliyor. Karne heyecanıyla güncel not durumunu öğrenmek isteyen öğrenciler gün içerisinde defalarca e-Okul'a giriş yapıyor. Peki ya 2018 e-Okul VBS giriş nasıl yapılır, e-Okul giriş ekranı ne zaman kapanacak? İşte detaylar...

2018 e-Okul giriş kapandı mı?

2018 eğitim-öğretimin yılı ilk döneminin bitmesine sayılı günler kala, e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine giriş ziyaretleri de bir hayli yoğunlaştı. Sömestr tatili için plan yapmaya başlayan öğrenciler kötü bir sürprizle karşılaşmamak için sık sık güncel not durumlarını öğrenmek üzere e-Okul'a giriyorlar. Peki e-Okul'a nasıl giriş yapılır? e-Okul not girişi hala devam ediyor mu? e-Okul ne zaman kapanacak? e-Okul üzerinden dolandırıcılık nasıl yapılıyor?

E-OKUL'A NASIL GİRİŞ YAPILIR?

E-Okul VBS giriş ekranı ile karne öncesinde son not durumunu görüntülemek ve ortalamasını hesaplamak isteyen öğrenciler, sisteme nasıl giriş yapılacağını araştırıyor. Bilindiği üzere 2007 yılının Ocak ayında Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından hizmete sunulan e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi sayesinde öğrencinin tüm eğitim bilgileri görüntülenebiliyor.

E-Okul giriş işlemi için ilk olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanmış olan "https://e-okul.meb.gov.tr/" adresine internet tarayıcısından girilmelidir. Açılan ekranda sağ bölümde yer alan "Veli Bilgilendirme Sistemi" başlığı altında yer alan bilgiler doldurulmalı ve ardından "Giriş" butonuna basılmalıdır. İstenen bilgiler güvenlik kodu, öğrenci T.C. Kimlik Numarası ve öğrenci okul numarasıdır. Giriş işleminin ikinci aşamasında ise öğrenciye ait bilgiler istenmektedir. Örneğin öğrencinin nüfusa kayıtlı olduğu yer, öğrencinin fotoğrafı, aile sıra no, cilt no ve öğrencinin okuduğu şube gibi bazı bilgiler sorulmaktadır. Bu bilgiler de doğru girildiği takdirde sistem açılır ve e-Okul giriş işlemi tamamlanmış olur. Sisteme giriş yaptıktan sonra sol tarafta yer alan işlem menüsünden Not Bilgisi, Devamsızlık Bilgisi, Haftalık Ders Programı, Sınav Tarihleri, Aldığı Belgeler, Okuduğu Kitaplar, Davranış Notları, Diploma Puanı, Yıl Sonu Notları, Nakil Durumu ve Şube Yazılı Ortalamaları gibi birçok seçenek kullanılabilir. e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi tamamen ücretsizdir.

E-OKUL NE ZAMAN KAPANACAK?

Sömestr tatili için gün sayan öğrenciler ve veliler, bir yandan son sınavlarını tamamlarken; öte yandan da E-okul VBS not girişinin kapanış tarihine yönelik araştırmalar yapıyor. Kanaat notlarını yükseltmek isteyen öğrenciler, sık sık E-okul not sistemi üzerinden sözlü ve yazılı notlarındaki yeni güncellemeleri kontrol ediyor. Sistemin kapanış tarihi öğretmenlerin yazılı sınavlarını okuduğu tarihe göre farklılık gösteriyor. Buna göre henüz kapanmayan e-Okul giriş ekranının ne zaman kapanacağı öğretmenlerin inisiyatifinde.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!