2018 Dünya Kupası THY'nin yüzünü güldürdü

Rusya'da başlayan FIFA Dünya Kupası, Türk Hava Yolları ile İstanbul Atatürk Havalimanı'nın yüzünü güldürdü. Dünyanın her noktasından Rusya'ya akın akın futbolseverlerin gidişleri başlarken, çok sayıda taraftar THY ile İstanbul aktarmalı uçuyor. THY'nin Rusya ve turnuvaya katılan ülkelerden yapılan seferleri futbolseverlerden yoğun talep alırken Atatürk Havalimanı transit giden çok sayıda futbolsevere eşlik ediyor. Yiyecek ve içecek hizmeti veren noktalarda her saatte formalı taraftar görmek mümkün. Bazı taraftarlar aktarmalı uçuş saatinin uzun olması nedeniyle İstanbul'u gezmeyi tercih ediyor. Turnuva dönemindeki yoğun talep nedeniyle THY, Rusya'ya ek sefer koydu ve geniş gövdeli uçak sayısını artırdı

2018 Dünya Kupası THY'nin yüzünü güldürdü

Rusya'da 15 Temmuz'a kadar sürecek olan 2018 Dünya Kupası finalleri başladı. Taraftarlar da akın akın uçaklarla Rusya'ya gidiyor. Türk Hava Yolları da dünyanın her yerinden binlerce futbolseveri İstanbul aktarmalı seferlerle Rusya'ya taşıyor.

Futbolseverlerin yoğun ilgisi nedeniyle THY'nin başta Rusya olmak üzere turnuvaya katılan ülkelerden çıkışlardaki seferlerinin doluluk oranlarında önemli artışlar yaşandı.

EK SEFER KOYDU

THY turnuva maçlarının yapılacağı 11 şehirden Samara, Moskova Saint Petersburg, Soçi, Rostov, Kazan ve Ekaterinburg'a olan uçuşlarında futbolseverler eksik olmadı. Kuzey ve Güney Amerika dahil birçok noktadan İstanbul aktarmalı Rusya'ya rezervasyon yapıldı. THY turnuva döneminde yoğun talepler nedeniyle Rusya'ya bazı noktalara ek sefer koyarkan uçak tiplerini de büyüttü. Bazı taraftarlar ise aktarmalı uçuş saatinin uzun olmasıyla İstanbul'u gezmeyi tercih etti.  

Transit olarak uçan futbolseverler THY dışında Atatürk Havalimanı'nda yiyecek içecek hizmetleri veren BTA'nın da yüzünü güldürdü. İstanbul'a aktarmalı olarak gelen ve Dış Hatlar Terminali arındırılmış salonda gruplar halinde uçaklarını beklerken yiyecek içecek noktalarında oturan çok sayıda taraftar dikkat çekiyor. Dün de bir grup Arjantin taraftarı Rusya'ya gitmek için THY ile Buenos Aires'den tarifeli uçakla İstanbul'a geldi. Burada yemeklerini yedikten sonra Arjantin sloganları atan taraftarlar THY ile Rusya'ya uçtu.

2 MİLYONU GEÇEREK REKOR KIRACAK

Geçen yıl Rusya'ya 1 milyon 850 bin yolcu taşıyan THY'nin, turnuva sayesinde bu yıl 2 milyon yolcuyu aşması bekleniyor. Bu yılın Ocak-Mayıs dönemi, önceki yılların aynı dönemine göre Rusya seferlerinde en fazla yolcu taşınan dönem oldu. THY, Rusya'da 10 noktaya uçuyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!