2013 daha iyi olacak

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, ''Büyüme, ihracat ve enflasyon açısından 2013'ün, 2012'ye kıyasla daha iyi bir yıl olmasını bekliyoruz'' dedi.

2013 daha iyi olacak

2012 yılında yaşanan ekonomik gelişmeleri ve 2013 yılından beklentilerini AA muhabirine değerlendiren Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, bu yıl güçlü bildikleri ekonomilerin zorlandığını, güçlü görünen sistemlerin yıkıldığını söyledi.


Hisarcıklıoğlu, 2012 yılı ekonomik büyümesinin, beklentilerin (OVP) altında kalabileceğini ve yüzde 3'lük büyümenin bile yakalanmasının zora girdiğini ifade ederek, ''Büyüme oranımız yarıya düşmesine rağmen, cari açığımızın bu oranda azalmaması endişe kaynağı olmaya devam edecektir'' şeklinde konuştu.

Küresel iktisadi ortamdaki nispi düzelmelerin devamı, petrol fiyatının mevcut düzeyini koruması ve çevre ülkelerdeki siyasi gerginliğin Türkiye'yi etkileme derecesinin bugünkünden fazla olmamasını baz senaryo olarak aldıklarını belirten Hisarcıklıoğlu, ''Bu durumda büyüme, ihracat ve enflasyon açısından 2013'ün, 2012'ye kıyasla daha iyi bir yıl olmasını bekliyoruz'' ifadesini kullandı. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!