Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

20 yaş altı sokağa çıkma yasağı ne zaman başlıyor ve ne zaman bitiyor? 20 Yaş altı ne zaman sokağa çıkabilir?

20 yaş altı için sokağa çıkma saatleri merak ediliyor. 20 Yaş altı sokağa çıkma yasağı geldi mi? sorusu dün geceden beri en çok sorulan sorulardan biri oldu. Yeni koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan kararlardan biri de 20 yaş altı için sokağa çıkma yasağı kararı. Peki, 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı ne zaman başlıyor ve ne zaman bitiyor? 20 Yaş altı ne zaman sokağa çıkabilir? İşte herkesin merak ettiği 20 yaş altı sokağa çıkma izni saatleri

20 yaş altı sokağa çıkma yasağı ne zaman başlıyor ve ne zaman bitiyor? 20 Yaş altı ne zaman sokağa çıkabilir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan yeni koronavirüs tedbirlerini açıkladı. Artan hasta sayılarının önüne geçmek amacıyla hazırlanan genelgede 20 yaş altı için alınan sokağa çıkma yasağı kararı merak ediliyor.

20 yaş altı sokağa çıkma yasağı ne zaman başlıyor? 20 Yaş altı sokağa çıkma yasağı ne zaman kalkacak? İşte vatandaşlar tarafından merak edilen 20 yaş altı sokağa çıkma izni saatleri

20 YAŞ ALTI SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI NE ZAMAN BAŞLIYOR, NE ZAMAN BİTİYOR?

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgede, 20 yaş altı sokağa sıkma yasağı ile ilgili, "Tüm illerimizde; 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız gün içerisinde 10:00 ila 13:00 saatleri, 20 yaş altı vatandaşlarımız (01.01.2001 tarihi ve sonrasında doğanlar) ise gün içerisinde 13:00 ila 16:00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek olup (işyerleri ile illiyetlerini gösteren çalışma/SGK kaydı vb. belgeyi ibraz eden çalışanlar hariç),bu saatler dışında ise belirtilen yaş gruplarındaki vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları kısıtlanacaktır." ifadeleri kullanıldı.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI HANGİ GÜNLER, SAAT KAÇTA?

Yeni bir karar alınıncaya kadar hafta sonları 10:00­20:00 saatleri dışında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır.

Üretim, imalat ve tedarik zincirleri bu kısıtlamadan muaftır. Bu doğrultuda ilk uygulama olarak 21 Kasım Cumartesi günü saat 20:00 den 22 Kasım Pazar günü saat 10:00 a kadar ve 22 Kasım Pazar günü saat 20:00 den 23 Kasım Pazartesi 05:00 saatine kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır.

Bundan sonraki hafta sonlarında da uygulama yeni bir karar alınıncaya kadar yukarıda belirtildiği şekilde devam edecektir.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!