Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

+2'ye evet AB'ye hayır

Futbol Federasyonu, 17 kulüp imzalı 6+2+2 kuralının getirilmesi isteği ile G.Saray'ın AB projesini yarın 10.00'da değerlendirecek. Toplantıdan 6+2'nin çıkması bekleniyor...

+2'ye evet AB'ye hayır

 

Futbolda tüm gözlerin çevrildiği yabancı uygulaması konusunda Futbol Federasyonu yönetim kurulu yarın toplanıyor. Kulüpler Birliği önceki gün toplanmış ve 17 kulüp imzalı, "6+0+4'ü değil 6+2+2'yi istiyoruz" bildirisi hazırlamıştı. Bu istek yazılı olarak dün Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ve bir heyet tarafından TFF'ye iletildi.
İSTİNYE'DE yarın saat 10.00'da acil toplantı kararı aldı. Yıldırım Demirören başkanlığında yönetim konuyu masaya yatıracak. Fakat toplantıda 17 kulübün imzaladığı 6+2+2 gündeme getirilip G.Saray'ın günlerdir beklediği AB başvurusu da değerlendirilecek.

2 BÜYÜK TEHLİKE

BÜYÜK ihtimalle TFF; +2'yi kabul edecek, bu 2'nin de AB pasaportlu olması şartını koşacak. Kulüplerin "Millilik kriteri getirelim" dediği AB uygulaması için de konu masaya yatırılacak. Ancak bu formüle yönetim kurulu üyeleri karşı çıkıyor. 2 sorun ise TFF'yi bekliyor.

FB TAHKİM'E GİDER

1- 6+2 çıkarsa F.Bahçe'nin Tahkim Kurulu'na başvurup iptal ettirme riski var.
2- AB çıkmazsa G.Saray'ın mahkemelere giderek dava açma durumu sözkonusu.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!