2'nci Orhan Altan Atlamalar Kupası heyecanı Ankara'da başlıyor

Ankara'nın en büyük atletlerinden Orhan Altan adına ikincisi düzenlenen Orhan Altan Atlamalar Kupası, yarın Ali Naili Moran Atletizm Sahası'nda başlayacak. 2 gün sürecek turnuvada, yarışmalara dört atlama branşında büyüklerde 53, U20'de ise 31 atlet kaydoldu.

2'nci Orhan Altan Atlamalar Kupası heyecanı Ankara'da başlıyor

2'nci Orhan Altan Atlamalar Kupası'nda atletlerin performansları IAAF Puan Tablosu'na göre değerlendirilecek ve en değerli 10 performansa imza atan atletler para ödülü kazanacak. Türkiye Atletizm Federasyonu, bu kupa için erkeklerde ve kadınlarda toplam 22 bin 500 lira ödül dağıtacak. Kupanın birincileri 3000 TL ve şampiyonluk kupası elde edecek.

Orhan Altan Atlamalar Kupası'nda bu yıl yüksek atlama rekortmeni Alperen Acet, üç adım atlama U23 Türkiye rekortmeni Can Özüpek, kadınlar yüksekte geçtiğimiz sezonun lideri Kadriye Aydın, sırık atlama Türkiye rekortmenlerinden Ersu Şaşma ve Demet Parlak gibi atletler yarışacak.

Ankara'da iki gün boyunca Orhan Altan Kupası dışında Olimpik Deneme müsabakaları da gerçekleşecek. Yoğun bir programın olduğu iki günlük müsabakalara 800 atlet kaydoldu.

Kupayı geçen yıl kadınlarda yüksekçi Kadriye Aydın, erkeklerde ise üç adımcı Musa Tüzen kazanmıştı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!