15 Temmuz'un gizli kahramanı Başsavcı Kodalak Bursa'da!

15 Temmuz gecesi FETÖ ihanetine karşı yargı camiasında mücadele direncinin fitilini ateşleyen dönemin Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Harun Kodalak, Bursa'da bir fabrikada işçi personeli ile bir araya geldi. Harun Kodalak, "15 Temmuz'un darbe girişimin seyrini Bursa'nın değiştirdiği ifade etti.

15 Temmuz'un gizli kahramanı Başsavcı Kodalak Bursa'da!

15 Temmuz'un gizli kahramanlarından olan dönemin Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Bursa'nın Yıldırım İlçesinde bir fabrikanın personeli ile kahvaltıda bir araya geldi.

Fabrika sahibi Yavuz Özdemir'in ev sahipliğinde programa BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Kuş, Bursa iş dünyasının işadamları ve çalışanlar katıldı.  Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz kanlı darbe ve işgal girişiminin ilk saatlerinde verdiği soruşturma ve gözaltı talimatıyla yargı camiasında ihanete yönelik mücadelenin fitilini ateşleyen ve devletin ayakta olduğu imajını veren dönemin Ankara Cumhuriyet Başsavcısı, Yargıtay üyesi Harun Kodalak o gece yaşadıklarını anlattı.

"YENİ OPERASYON PLANI YAPARKEN DARBE GİRİŞİMİNE BAŞLADILAR"

Harun Kodalak Fetullahçı Terör Örgütü ile darbe girişimi önce göreve geldiklerinde mücadele ettiğini ifade etti. Kodalak, "Biz geldiğimiz günden beri bu mücadeleyi devam eden arkadaşlardık. 15 Temmuz Cuma günü mesai bitti, saat 7-8'e yakın eve gittim. Biz bu hain örgüte yeni bir operasyon planı yaparken örgüt çoktan darbeye başlamış bizim haberimiz yok.  Ne yapacağımızı bilmiyoruz, kime gideceğiz onu bilmiyorsunuz. Çünkü hazırlıksız yakalanmıştık. Hangi devirdeyiz ne darbesi dedik bir anda. Darbe öngörüyorduk ama bu kadar da erken beklemiyorduk. Eşime sen bize çanta hazırla dedim, eşime çocuklarıma sarıldım. O an dedim ki artık son görüşüm ailemi ve evden ayrıldım"

"İLK SORUŞTURMAYI 22:50'DE AÇTIM"

Dönemin Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ı arayarak 'Soruşturma açmayı düşünüyorum' dediğini vurgulayan Kodalak, ilk soruşturmayı 22:50'de açtıklarını söyledi. Kodalak, " Bekir Beyi aradım, hemen açtı telefonu. Soruşturma açmayı düşünüyorum dedim. 'Harun sen soruşturma aç' dedi. Darbe girişimine karşı ilk soruşturmayı saat 22:50 sularında açtım. Bu FETÖ'nün darbe girişimidir dedim. İlk soruşturma açmam moral verdi bana. Soruşturma açma beyanımızı dönemin Ankara Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan'a ilettik. O da telsizle tüm Ankara Emniyet'inde çalışan kahraman polis arkadaşlarımıza aktardı. Daha sonra bu soruşturmayı ilk NTV kanalı ile paylaştım ve tüm Türkiye bunu öğrenmiş oldu."

"GERÇEKTEN GÖZ KORKUTUCU ÖRGÜT"

Harun Kodalak şöyle devam etti: "Bu örgüt, gerçekten göz korkutucu bir örgüt. Dünya tarihinde bu kadar güçlü bir terör örgütlenmesi ben bilmiyorum. Terör örgütü mensubu dediğiniz insanlar, asker, hakim, savcı, general, müsteşar. Biz 15 Temmuz öncesinde bunu inandırmakla zorlandık kamuoyuna. Artık Türk toplumunun vicdanında asla ve asla yer yok. Darbe 5-10 yıl içerisinde mümkün değil ama su uyur düşman uyumaz. Elbette tekrar palazlanma ihtimalleri var."

"DARBENİN SEYRİNİ BURSA DEĞİŞTİRDİ"

Kodalak, Bursa'dan gelen sıkıyönetim listesi darbe girişiminin seyrini değiştirdiğini vurguladı. Kodalak; "İlk gözaltına alınan eski Bursa İl Jandarma Komutanı Albay Yurdakul Akkuş'un çantasından, FETÖ'nün sözde sıkıyönetim komutanları olduğu öne sürülen subayların rütbeleri ve isimleri çıktı. Bu kişiler gözaltına alınınca darbe girişimi amacına ulaşamadı. O liste bizlere gelince şoke uğradık ve o kişiler ile ilgili soruşturma başlattık. Bir nevi darbe girişiminin seyrini Bursa değiştirdi. O liste çok önemliydi ve istedikleri olmadı."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!