11 Eylül tarzı saldırı tehdidiyle suçlanan Suudi gençlik örgütünden özür

Kanada ve Suudi Arabistan arasında diplomatik kriz sürerken Suudi Arabistanlı bir gençlik örgütünün Twitter'da ABD'deki 11 Eylül saldırılarını hatırlatan bir görsel paylaşması tartışma yarattı. Görselde Kanada Havayolları'na ait bir yolcu uçağı Toronto'daki CN Kulesi'ne doğru ilerliyordu. Tepkilerin ardından tweeti silen örgüt özür diledi.

11 Eylül tarzı saldırı tehdidiyle suçlanan Suudi gençlik örgütünden özür

 

Suudi Arabistan ile Kanada arasında yaşanan diplomatik kriz sürerken kendilerini  'kar amacı gütmeyen bir gençlik örgütü' olarak tanımlayan Suudi Arabistanlı ' Infographic KSA', Twitter hesabından oldukça tepki çeken bir görsel ve mesaj paylaştı.

350.000 takipçisi olan 'infographic_KSA' adlı hesaptan yapılan paylaşımda yer alan ve ABD'deki 11 Eylül saldırılarını hatırlatan montajlanmış görselde Kanada Havayolları'na ait bir yolcu uçağı Kanada'nın Toronto kentindeki CN Kulesi'ne doğru ilerlerken gösterildi. 

Görselin üzerindeki yazıda ise "Arapça bir deyiş vardır. Kendisini ilgilendirmeyen işlere burunlarını sokanlar hoşlarına gitmeyen şeyler bulurlar" dendi.

Mesajda ayrıca Kanada 'başkalarının işine burnunu sokmakla' suçlandı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!