109 kişi boğulmaktan kurtarıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Kocaeli Su Kazaları Engelleme Merkezi (KOSKEM) ekiplerinin, geçen hafta boğulma tehlikesi geçiren 109 kişiye müdahale ettiği bildirildi.

109 kişi boğulmaktan kurtarıldı

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, KOSKEM bünyesinde faaliyet gösteren cankurtaranların olası boğulma olaylarına anında müdahale ederek acı olayların önüne geçtiği kaydedildi.

Çeşitli sivil toplum kuruluşlarından görevlilerin de aralarında olduğu 200 cankurtaranın, insanların rahatça denize girebilmeleri için Kocaeli sahillerinde nöbet tuttuğu belirtilen açıklamada, "Vatandaşların yoğun olarak tercih ettiği sahillerde can kaybının yaşanmaması için cankurtaranlar daha da dikkatli gözlem yapıyor. Sahilden dürbünle denizi tarayan cankurtaranlar, jet-skilerle devriye gezerek açığa yüzen vatandaşları kıyılara doğru yönlendiriyor. Olası vakalara da hızlı bir şekilde müdahale ediliyor. " ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, geride kalan hafta içerisinde 5 sahil bölgesinde 109 boğulma vakasına müdahale edildiği ifade edilerek, cankurtaranlar tarafından Cebeci'de 51, Kumcağız'da 50, Miço Koyu'nda 2, Sarısu'da 2, Karamürsel'de 4 kişinin kurtarıldığı, sezon başından bu yana kurtarılanların sayısının ise bin 764 kişiye ulaştığı kaydedildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!