'100 yıllık pranga' demişti, yine aday oldu!

FETÖ'den el konulan Bank Asya'nın kurucuları arasında yer alan ve 16 yıl bu bankada görev yapan Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu'nun kız kardeşi AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, AKP'den yeniden aday gösterildi. Taşkesenlioğlu, Anayasa değişikliği referandumu için "100 yıllık prangalardan kurtulduk" demiş ve büyük tepki almıştı.

'100 yıllık pranga' demişti, yine aday oldu!

Bank Asya'yı kurup, 16 yıl da bu kurumda çalışan Ali Fuat Taşkesenlioğlu geçtiğimiz ay SPK Başkanlığı görevine getirildi. CHP'liler "FETÖ kuruluşu olan Bank Asya'nın önünden geçeni ise mesleğinden ihraç ediyorsunuz, bu nasıl iş? " diyerek tepki gösterdi. Taşkesenlioğlu'nun aynı zamanda AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu'nun ağabeyi olduğu da öğrenildi. Zehra Taşkesenlioğlu, 24 Haziran seçimleri için de AKP'den aday adayı oldu ve Erzurum'da Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın ardından ikinci sırada listeye girdi.

100 YILLIK PRANGA

Taşkesenlioğlu 2017 yılında TBMM Genel Kurulunda kabul edilen ve başkanlık sisteminin kapısını açan anayasa değişikliği teklifi ile ilgili "100 yıldan fazladır bu topraklarda vurulan prangaları kurtarmaya Rabbil Alemin bizi nasiplendirdi" demiş büyük tepki toplamıştı. Taşkesenlioğlu "100 yıldan fazladır bu topraklarda vurulan prangaları kurtarmaya Rabbil Alemin bizi nasiplendirdi. Bu anlamda biz şanslıyız ve eminim ki referandum günü sandık başlarına gidecek olanlar bu heyecanı, bu sevinci ve bu özgürlükle ilgili gelecek olan mutluluğu her an ve her adımlarında yaşamış olacaklardır" açıklamasını yapmıştı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!