100 yıllık cadde alışveriş koridoru oluyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi, İlkadım İlçesi'nde bulunan 100 yıllık İstiklal Caddesi'nin araç trafiğine kapatılarak alışveriş caddesi haline getirilmesine karar verdi

100 yıllık cadde alışveriş koridoru oluyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Ak Partili Yusuf Ziya Yılmaz, "Bu caddeyi alışveriş koridoru haline getirmek istiyoruz" dedi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan broşürlerle caddede yapılacak değişiklikler kamuoyuna duyuruldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, binaların cephelerinden, caddenin altındaki tüm altyapı tesisatı ve şehir mobilyalarına kadar caddenin yenilenip yaşam merkezi haline getirileceğini dile getirdi. Yılmaz, "Bu caddeyi alışveriş koridoru haline getirmek istiyoruz. Buradaki eski iktisadi anlayış ve cadde mağazacılığı anlayışını değiştirip modern ve insanları kendisine çeken yepyeni bir alışveriş alışkanlığı getirmek istiyoruz. İstiklal Caddesi'ne yeni bir kimlik kazandırmayı hedefliyoruz. Burada ticaret yapan insanların AVM'lerin baskısı altında iktisadi kayıplar yaşamalarını istemiyoruz. Projenin gerçekleşmesiyle birlikte burası bir cadde AVM haline gelecek" diye konuştu.

2014 itibariyle altyapı ve cadde yenileme çalışmalarının başlayacağı belirtildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!