100'üncü organ nakline pastalı kutlama

GAZİANTEP Üniversitesi (GAÜN) Organ Nakil Merkezi'nde gerçekleştirilen 100'üncü nakil, pasta kesilerek kutlandı.

100'üncü organ nakline pastalı kutlama

GAÜN Organ Nakil Merkezi tarafından Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi Oditoryumunda '100'üncü Nakil Kutlama ve Bilgilendirme Toplantısı' düzenlendi. Toplantıda, organ nakli, Rektör Prof. Dr. Yavuz Coşkun'un üzerinde, '100'üncü Nakil' yazılı pastayı kesmesiyle kutlandı.

Organ Nakil Merkezi'nin bir orkestra ahengi içinde çalışarak, bu günlere geldiğini belirten Coşkun, şöyle dedi:

"Türkiye'de organ nakli konusunda sayısal olarak değil ama komplikasyonları bakımından en iyi merkezlerden biri olduğumuzu söyleyebilirim. Kaliteyi de içinde barındıran bir sayısal yükseliş içerisindeyiz. Dengeli, düzgün, ayakları sağlam basan bir yükseliş trendini yakalamış durumdayız. Gelecekte, sadece Gaziantep ve bölgesi için değil, bu bölgede uluslararası bir merkez olacağız. Bundan hiç şüphem yok. Tüm arkadaşlarımızla, bu ahenkli çalışmanın ürünü olarak, çok güzel çalışmalara imza atacağız. Bu duruma gelmemize katkıda bulunan herkese teşekkür ederim."

Organ Nakli Merkezi Sorumlusu Doç. Dr. Sacid Çoban ise 2009'dan bu yana faaliyet gösteren merkezde, 100'üncü organ naklini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, "Son 2 ayda, 12 canlıdan, 1 tane de kadavradan 13 nakil geçekleştirdik" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!