100 bin kişiye emeklilik müjdesi

Prim eksiği nedeniyle emekli olamayan 100 bin kişi muradına eriyor. Bu kişilere borçlanma imkanı getiriliyor

100 bin kişiye emeklilik müjdesi

Emekli olabilmek için yıl ve yaş şartlarını tamamlamış ancak prim günü eksiği bulunan kişileri için beklenen müjde geldi, 100 bin kişiye emeklilik yolu açıldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, eksik prim gün sayısı nedeniyle emekli olamayanlar için düğmeye bastı. Bakan Faruk Çelik'in gelen talebi değerlendirmek üzere ilgili birime talimat vermesi, büyük sevinç yarattı.

DÜZENLEME YAPILACAK
Eksik primi olanlara borçlanma imkanı getirilmesi öngörülüyor. Sınırlama olmadan, yıl ve yaş şartlarını tamamlamış ama prim günü eksiği kalan herkese bu imkanın tanınması bekleniyor. Çalışmanın tamamlanmasının ardından konuyla ilgili düzenleme hazırlanacak. Düzenlemenin yürürlüğe girmesiyle de yıl ve yaş şartlarını yerine getirmiş olanlar geriye dönük borçlanma yoluyla prim eksiklerini tamamlayarak emekli olabilecek.

HEYECAN YARATTI
Emeklilikte prim günü şartına takılan 100 bine yakın kişi bulunuyor. Bakan Faruk Çelik'in bu kişilere emeklilik yolunu açacak talimatı, heyecana neden oldu. Gazetemizi arayan okurlarımız, "Sevincimiz kursağımızda kalmasın. Çalışma bir an önce tamamlanarak
hayata geçirilsin" diye konuştu.

İNŞAATTA KADIN İŞÇİ
KADINLAR inşaatlarda da kalıptan sıvaya, harç yapmaktan duvar örmeye kadar birçok alanda çalışabilecek. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) inşaatlarda kadın çalıştırılmasına onay verdi. Türkiye İş Kurumu da (İŞKUR), işe yerleştirmelerde inşaat sektöründe daha fazla kadın istihdam edecek. Son yıllarda kadının işgücüne katılımında rekor artışlar yaşandı. Kadınlarda istihdam artışı son 8 yılda yaklaşık yüzde 43'ü aştı. Kentlerde istihdama eklenen kadın sayısı 250 bini geçti. Kadın istihdamının yüzde 84'ü hizmet sektöründe gerçekleşirken, inşaat sektörü de yeni bir iş kapısı olacak. SGK, çalışan kadın sigortalıları teknik personel değil ise asgari işçilik araştırmasında dikkate almıyordu.

DUVAR USTASI OLACAKLAR
Kadın işçilerin çalıştırılamayacağı işlerin sıralandığı Ağır ve Tehlikeli İşler Yönetmeliği'nin yürürlükten kaldırılmasının ardından hazırlanan genelge ile buna son verildi. İŞKUR tarafından düzenlenen meslek edinme kursları kapsamında kadınlar da seramik, duvar ustası belgesi almaya başladı. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!

Küçük Gelin 43. bölüm fragmanı izle Güllerin Savaşı 8. bölüm full izle, 02 Eylül 2014 Seksenler 122. bölüm full izle, 02 Eylül 2014 Diğer Yarım 12. bölüm fragmanı izle Kalp Hırsızı 2. bölüm fragmanı izle Ulan İstanbul 11. bölüm full izle, 01 Eylül 2014 Kaçak Gelinler 11. bölüm full izle, 01 Ekim 2014 Seksenler 122. bölüm fragmanı izle 1 Erkek 1 Kadın 1 Çocuk 1. bölüm fragmanı izle Güllerin Savaşı 8. bölüm fragmanı izle Medcezir dizisi 39. bölüm ne zaman yayınlanacak? Anasının Oğlu 4. bölüm full izle, 29 Ağustos 2014 Kiraz Mevsimi 8. bölüm full izle, 29 Ağustos 2014 Diğer Yarım 11. bölüm full izle, 29 Ağustos 2014 Küçük Kıyamet 56. bölüm full izle, 28 Ağustos 2014 Kocamın Ailesi 8. bölüm full izle, 28 Ağustos 2014 Zengin Kız Fakir Oğlan 90. bölüm full izle, 28 Ağustos 2014 Anasının Oğlu 4. bölüm fragmanı izle Küçük Gelin 42. bölüm fragmanı izle Yılanların Öcü 1. bölüm full izle, 27 Ağustos 2014