Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

'10 numara' skandal!

İngiltere'de 10 numaralı başbakanlık konutunun sakini unutkanlığı alışkanlık haline getirdi. Daha önce kızını restoranda bırakan David Cameron, bu kez devlet sırlarının bulunduğu çantasını trende unuttu.

'10 numara' skandal!

 

Gergin günler geçiren İngiltere Başbakanı David Cameron bir skandala imza attı. Önceki gün Londra-Edinburgh trenine binen Cameron, içinde özel bilgilerin bulunduğu kırmızı çantasını vagonda unuttu. Üzerinde 'Başbakana aittir' ibaresinin yer aldığı çantayı gören yolcular şoke oldu. Bazı İngilizler de kırmızı çantanın fotoğraflarını
çekerek Twitter'dan paylaştı. 

ÖZEL ANAHTARI DA ÜZERİNDE!

Görgü tanıkları, çantanın özel anahtarının da üzerinde olduğunu söyledi. Uzmanlar, çantanın içinde Suriye'ye olası müdahale planlarının yer aldığını öne sürerken, iddiaları anında yalanlayan hükümet sözcüsü, "Çanta sürekli gözetimimiz altındaydı. Zaten içinde önemli bilgiler yoktu" dedi.

EYVAH KIZI UNUTTUK

TASARIMI 1860'larda yapılan ve bombaya dayanıklı maddeden üretilen kırmızı çantada yaşanan kriz David Cameron'ın ilk vukuatı değil. İngiltere Başbakanı, 2012 yılında da eşiyle birlikte öğle yemeği için gittiği bir restoranda küçük kızı Nancy'yi unutmuştu. Cameron'un şaşkınlığı, İngiliz basınında alay konusu olmuştu. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!