1 litre mazotla 100 kilometre gidecek

Avrupa'nın otomobildeki en büyüğü olan Volkswagen, XL 1 adını verdiği yeni bir otomobil üretti. XL 1, 100 kilometrelik mesafeyi 1 litre mazotla gidecek. Fiyatını ise sormayın.

1 litre mazotla 100 kilometre gidecek

Alman Volkswagen şirketi, 1 litre mazotla 100 kilometre gidebilen bir otomobil üretti. XL1 adını taşıyan modelden şimdilik 250 adet üretilecek. Şu an Hannover'de test sürüşleri yapılan model çok ucuz olmayacak. XL1'in fiyatının 111 bin Euro'yu bulacağı belirtiliyor.

Ancak Volkswagen için E-Up ile Golf'un elektrikle çalışan versiyonunun daha öncelikli olduğu belirtiliyor. Dört koltuklu E-Up 26 bin 900 Euro'ya satışa çıkarılacak, temel modeli ise 10 bin Euro olacak.

Almanya'da federal hükümet 2020 yılına kadar bir milyonun üzerinde elektrikli otomobile ulaşmayı hedefliyor. Ancak şimdilik gerek akülerin pahalı olması ve gerekse bu otomobillerin ulaştığı mesafenin düşük olması vatandaşın bu modelleri tercih etmesini frenliyor. Yeni modeller eylül ayı ortasında düzenlenecek uluslararası otomobil fuarı İAA'da sergilenecek.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!